Kąpiel z perełkami

  Kąpiel z perełkami

  Anna Stasiewicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Basen "Perła" ma sztuczną rzekę, zjeżdżalnię i pomieszczenia rehabiltacyjne. Wczoraj obiekt oficjalnie otwarto na Wyżynach.
       W Zespole Szkół nr 19 na bydgoskich Wyżynach dało się wczoraj wyczuć nastrój oczekiwania i podniecenia.Nic dziwnego, tuż przy budynku placówki stanął najbardziej nowoczesny basen w mieście.
       Uwaga na podłogę
       
  Na krótko przed otwarciem dokładnie pucowano niemal każdy centymetr obiektu. Każdy, kto wchodził na teren basenu, musiał nałożyć specjalne obuwie ochronne.
  - To, żeby podłoga się nie zniszczyła - tłumaczyły panie w szatni. Ale z nowego basenu najbardziej zadowoleni są najmłodsi mieszkańcy Wyżyn. - Do tej pory musiałyśmy dojeżdżać na basen aż do Pałacu Młodzieży. Było fajnie, ale trochę daleko. Teraz będziemy miały dużo bliżej - cieszyły się Magda i Karolina, uczennice z ZS nr 19.
       "Perła", bo taką nazwę otrzymał basen, składa się z dwóch niecek (większej o wymiarach 25 na 12 metrów i mniejszej 12,5 na 4 metry), sztucznej rzeki z 80-metrowej długości zjeżdżalnią, pomieszczeń rehabilitacyjnych. W obiekcie została zastosowana nowoczesna metoda czyszczenia wody. Będzie ona filtrowana przez warstwę ziemi okrzemkowej.
       Kompleks "Perła" przystosowany jest do potrzeb dzieci niepełnosprawnych i wyposażony w odpowiednią aparaturę do ćwiczeń i hydromasażu. Posiada też windy, które osobom niepełnosprawnym ułatwią wejście do wody.
       Sauna czy masaż?
       
  Do godz.15 z basenu będą korzystać dzieci i młodzież szkolna. Natomiast od godz. 16 na "Perłę" będą mogli przyjść wszyscy. W dni powszednie basen jest czynny do godziny 21.30, a w soboty i niedziele w godz. 8-21.30. Godzina pływania kosztuje 8 złotych. Cena biletu ulgowego wynosi 5 złotych. Można kupić też karnety dla maksymalnie 3 osób. Kosztują 40 i 70 złotych. Cena biletu rodzinnego wynosi 15 złotych. Wynajęcie sauny dla 4 osób kosztuje 10 złotych za 15 minut. Można też zapisać się na usługi rehabilitacyjne: m.in. ćwiczenia dla osób po urazach kręgosłupa albo hydromasaż perełkowy.
       Ile kosztował?
       
  Basen "Perła" kosztował 8,4 miliona złotych: 3,25 mln pochodziło z budżetu miasta; 3,35 mln zł z kredytu; 1,8 mln zł dało Ministerstwo Edukacji i Sportu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy