Bezzasadna apelacja?

  Bezzasadna apelacja?

  (h.)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Poseł Tomasz Markowski (PiS) otrzymał informację o tym, że Sąd Apelacyjny w Bydgoszczy na razie nie zostanie powołany.
       Poseł Tomasz Markowski (PiS) otrzymał odpowiedź na interpelację sygnowaną przez podsekretarza stanu w ministerstwie sprawiedliwości. Wyjaśniono w niej, że utworzenie takiej instytucji: "uzasadnione jest przede wszystkim potrzebą ułatwienia obywatelom dostępu(...) Powołanie Sądu Apelacyjnego w Bydgoszczy jest w chwili obecnej nieuzasadnione. Nie wyklucza się ponownej analizy wniosku(...)". Podsekretarz stanu dodał, że nie planuje się powołania sądu także w Toruniu, ponieważ takie rozwiązanie osłabiłoby pozycję oddziału w Gdańsku.
       - Rada Miasta zgodziła się na likwidację szkoły numer osiem pod warunkiem, że budynek zostanie przekazany sądowi. Tak się nie stanie, więc chcemy przedłożyć projekt uchwały w sprawie unieważnienia tej decyzji - powiedział Tomasz Rega, radny PiS.
       W poniedziałek w biurze posła Markowskiego odbędzie się konferencja prasowa. Wezmą w niej udział obrońcy "ósemki, członkowie komitetu obrony szkół i politycy PiS. Do sprawy więc powrócimy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy