Urząd otwiera drzwi

  Urząd otwiera drzwi

  (ast)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Od najbliższej soboty urzędnicy bydgoskiego ratusza będą udzielać mieszkańcom potrzebnych informacji.
       Począwszy od najbliższej soboty aż do 4 czerwca, w każdą sobotę bydgoski Urząd Miasta zorganizuje "drzwi otwarte". Od godziny 10 do 13 (w miarę potrzeby dłużej) w sali 4 a - wejście od ul. Niedźwiedzia do dyspozycji bydgoszczan będą urzędnicy ratusza. - "Drzwi otwarte" chcemy kontynuować po wakacjach we wrześniu. Będziemy wtedy poruszać zarówno nowe tematy, jak i te cieszące się największą popularnością podczas odbytych już spotkań - mówi Marta Estkowska , dyrektor wydziału organizacyjnego bydgoskiego ratusza.
       W najbliższą sobotę będzie można dowiedzieć się wszystkiego o mieszkaniach komunalnych: między innymi, kto może je wykupić, jak uzyskać dodatek mieszkaniowy, zamienić mieszkanie, wypowiedzieć umowę, rozłożyć na raty zaległy czynsz i kiedy może dojść do wykwaterowania z kamienicy zagrożonej katastrofą budowlaną.
       W kolejną sobotę urzędnicy ratusza będą udzielać informacji wszystkim, którzy chcą rozpocząć działalność gospodarczą: m.in. jak zarejestrować taką działalność, czy w jaki sposób uzyskać zezwolenie na sprzedaż alkoholu. Podczas "drzwi otwartych" 7 maja tematem będą różne formy udzielania pomocy, m.in. dodatki mieszkaniowe. Co ma zrobić osoba, która chce wybudować dom, będzie można dowiedzieć się z kolei 14 maja. Tydzień później tematem będą sprawy związane z nieruchomościami, a 4 czerwca z wymianą dokumentów, m.in. praw jazdy i dowodów osobistych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy