Muszą szukać kasy

  Muszą szukać kasy

  (ast)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  - <i>Wspólnota Duchowa "Iskierki" prowadząca "Dom Serca" musi sama starać się o środki na swoją działalność</i> - mówi Maria Chojecka, pełnomocnik prezydenta do spraw polityki społecznej.
       O problemach działającego na Wzgórzu Wolności "Domu Serca" już pisaliśmy. Placówka, która organizuje rozmaite zajęcia nie tylko dla mieszkańców osiedla, ma kłopoty finansowe. Zalega z opłatami za wodę, prąd i ciepło.
       Składki na długi
       
  Długi za centralne ogrzewanie wynoszą około 2 tysięcy złotych. Żeby spłacić przynajmniej część zaległości, odwiedzający "Dom Serca" wpłacają co miesiąc po 10 złotych. - Chcemy przynajmniej zapłacić za prąd i wodę - mówi Krystyna Klatecka , prezes "Iskierek".
       - Niestety, "Dom Serca" nie dostanie od nas dotacji, bo nie pozwalają na to przepisy - mówi Chojecka. - Od ubiegłego roku nie możemy dawać organizacjom pozarządowym pieniędzy na koszty utrzymania - dodaje.
       Start do konkursu
       
  Jak twierdzi Maria Chojecka , wspólnota "Iskierki" może uzyskać środki na konkretne imprezy startując w konkursie. - Wtedy można też dostać zwrot kosztów za zużycie energii czy ciepła. Wspólnota może też starać się o środki pozabudżetowe - radzi.
       - Myślę też, że jak wspólnota "Iskierki" poprosi KPEC o rozłożenie długu na raty, to tym razem pójdą im na rękę. Tak już przecież bywało w przeszłości - mówi pełnomocnik prezydenta.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy