Dom popadł w długi

  Dom popadł w długi

  Anna Stasiewicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  "Dom Serca" działający od dwóch miesięcy na Wzgórzu Wolności ma długi. Do zapłacenia są rachunki za wodę, prąd i centralne ogrzewanie.
       "Dom Serca" prowadzony przez Wspólnotę Duchową "Iskierki" otwarto uroczyście 18 stycznia tego roku w piętrowym domku przy Polnej 2 a. W remoncie, który wspólnota przeprowadziła we własnym zakresie, pomogły bydgoskie firmy: m.in. "Bims Plus" założył centralne ogrzewanie, "Ebud Przemysłówka" dał farby i materiały budowlane, "Corimp" pojemnik na śmieci. - To dzięki ludzkim sercom udało się wyremontować ten budynek - mówi Krystyna Klatecka , szefowa "Iskierek" kierująca "Domem Serca".
       Muszą oszczędzać
       
  Dziś dom funkcjonuje "pełną parą". Młodzi ludzie, nie tylko ze Wzgórza Wolności, przychodzą tu na siłownię i bezpłatne korepetycje, ćwiczą też breakdance. Seniorzy, jak mówi o nich Klatecka - wcześniej urodzeni, spotykają się przy herbacie i ciastach oraz na wykładach o zdrowiu. Dom chętnie odwiedzają też osoby niepełnosprawne. - Niestety, ostatnio z powodu oszczędności musimy zamykać nasz dom wcześniej - wyjaśnia Klatecka. - Mamy długi. Zalegamy z opłatami za wodę, prąd i centralne ogrzewanie.
       - Staramy się jak możemy. Poprosiliśmy już wszystkich o comiesięczne składki w wysokości 10 złotych. Zorganizowaliśmy też półkolonie, każde dziecko płaciło po 2 złote. Uzbieraliśmy trochę i jeszcze dziś chcemy zapłacić za wodę oraz prąd. Najgorzej jest z ogrzewaniem, bo zalegamy z rachunkami na około 2 tysiące złotych - mówi Krystyna Klatecka.
       Potrzebują pomocy
       
  "Dom Serca" ma też inne potrzeby. - Obiecano nam farby na odnowienie zniszczonej elewacji, ale nie mamy fachowców, którzy nam to zrobią. Chcemy też zagospodarować nasz ogródek, ale brakuje sadzonek. Przydałby się też nowy odkurzacz i jakieś naczynia. A może ktoś zechciałby przekazać nam trochę słodyczy na nasze spotkania, bo na razie musimy je kupować z naszych skromnych środków? - wymienia Klatecka.
       Każdy, kto chciałby wspomóc "Dom Serca", może wpłacać pieniądze na konto: Bank Spółdzielczy w Bydgoszczy, nr konta: 53814200070000370820000001 z dopiskiem "Iskierki-Dom Serca". Darczyńcy mogą też kontaktować się z naszą redakcją: nr tel. 326-31-54 lub anna.stasiewicz@pomorska.pl

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy