Darmowy opiekun

  (bog)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Młodzi przedsiębiorcy będą mogli bezpłatnie skorzystać z usług Kujawsko- Pomorskiego Zrzeszenia Handlu i Usług.
       Zrzeszenie przygotowało program "Opiekun osoby rozpoczynającej działalność gospodarczą", na który otrzymało 150 tys. złotych z Unii. - Wiemy, że młodzi przedsiębiorcy borykają się z największymi problemami w pierwszym i drugim roku działalności swoich firm. Właśnie dla nich opracowaliśmy ten program - mówi Małgorzata Gęsikowska, prezes Kujawsko-Pomorskiego Zrzeszenia Handlu i Usług.
       W czterech cyklach szkoleń i warsztatów uczestnicy będą mogli bezpłatnie skorzystać z fachowej wiedzy pracowników zrzeszenia. Opiekun będzie nadzorować prowadzenie firmy, pomagać przy rozliczeniach zobowiązań publicznoprawnych, nauczy obsługi programów kadrowo-pracowniczych, Internetu. Przedsiębior cy dowiedzą się, jak wypełniać dokumentację ZUS i inną, jak zawierać umowy z pracownikami oraz jak znaleźć i utrzymać kontrahentów, a także jak pozyskać środki pomocowe. Kursy będą bezpłatne.
       Warunkiem uczestnictwa w szkoleniach jest zakończenie, organizowanego przez Urząd Pracy, kursu "ABC biznesu". Pierwsze zajęcia rozpoczną się w sierpniu tego roku i potrwają do końca 2006 roku.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy