Strażacy do pracy

  Katarzyna Piojda

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Powiatowy Urząd Pracy wyszkoli przyszłych strażaków. Po kursie dostaną oni etaty w bydgoskim porcie lotniczym.
       Mężczyźni do 30 lat, nie karani, z minimum wykształceniem średnim, prawem jazdy i bardzo dobrą kondycją fizyczną. Panowie, którzy spełniają takie warunki, a szukają zatrudnienia, mogą wkrótce zostać zawodowymi strażakami.
       Zawodowa oferta
       
  Niedawno do "pośredniaka" przy ul. Toruńskiej zgłosili się przedstawiciele zarządu portu lotniczego z oryginalną propozycją.
  - Chcą przyjąć do pracy dziesięciu strażaków - mówi Barbara Grabowska, dyrektor PUP. - Wcześniej jednak kandydaci muszą przejść odpowiednie szkolenie, które sfinansuje nasz urząd.
       Zainteresowani mogą już się zgłaszać do "pośredniaka" i zapisywać na listę.
       Szkolenie, które potrwa cztery miesiące, rozpocznie się prawdopodobnie dopiero w sierpniu. - Chcemy zorganizować kurs w szkole pożarnictwa - tłumaczy Grabowska. - W kraju, według naszych informacji, nie ma ani jednej takiej placówki, która dysponuje dzisiaj wolnymi miejscami. Dlatego na rozpoczęcie kursu trzeba będzie poczekać do wakacji, kiedy w szkołach zrobi się pusto.
       Chociaż kandydaci muszą uzbroić się w cierpliwość, chętnych na szkolenie nie brakuje. Mirosław, wysoki, dobrze zbudowany mężczyzna jest z wykształcenia technikiem budownictwa. Ma 28 lat, ale nie ma pracy. Co miesiąc przyjeżdża do urzędu sprawdzić oferty zatrudnienia. Wczoraj też tu był.
       Bohater w akcji
       
  - Jako mały chłopiec marzyłem, żeby zostać strażakiem-bohaterem i biegać z wężem do pożaru - mówi Mirosław. - Zapiszę się na listę kandydatów. Może moje marzenia wkrótce się spełnią i za parę miesięcy zostanę strażakiem? Praca nie będzie najłatwiejsza, ale za to ładnie zarobię i nie będę się martwił o jutro.
       Rzeczywiście, zawodowi strażacy nie muszą obawiać się utraty etatu. Fachowców wciąż brakuje. - W odróżnieniu od innych branż, strażacy mają pewną pracę - przyznaje Konrad Grzywacz , rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.
       Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami odbędą się w porcie lotniczym już w przyszłym tygodniu.
       Kandydaci do pracy w zawodzie strażaka mogą zgłaszać się w tym tygodniu do urzędu pracy przy ul. Toruńskiej 147.
       Dziesięć osób po zakończeniu 4-miesięcznego specjalistycznego kursu zawodowego może liczyć na etat w Porcie Lotniczym SA w Bydgoszczy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy