Etat miesiąca

  Katarzyna Piojda

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Gdy zbliżają się święta, markety przyjmują dodatkowych pracowników, niektóre sieci nawet dwa tysiące osób. Pracy wystarczy do Wielkanocy.
       Przed świętami w marketach jest tłok. Niektórzy klienci jadą nawet po kilkadziesiąt kilometrów do większego sklepu, który wabi promocjami.
       Na trzy zmiany
       
  Większy ruch w markecie, więc dodatkowe ręce do pracy się przydadzą. - Już od 18 marca nasze sklepy będą otwarte przez całą dobę - mówi Wojciech Sokół, rzecznik "Tesco".
  - To z tego powodu, przed samymi świętami, we wszystkich placówkach, zatrudniamy około dwóch tysięcy nowych pracowników. Pracują najczęściej jako kasjerzy-sprzedawcy na trzy zmiany, po osiem godzin dziennie.
       W "Auchanie" bezrobotni też mają szansę dorobić przed Wielkanocą. Najczęściej są kasjerami lub układają towar na półkach. - W tym czasie zatrudnienie w naszych marketach zwiększa się o 30 procent - wyjaśnia Dorota Patejko , rzecznik "Auchan". - Nowym zatrudnionym dajemy umowę o pracę, zwykle na czas określony, na miesiąc.
       Agencja pomoże
       
  Markety "Lidl" i "Hypernova" też zatrudniają nowe osoby przed świętami. Szefowie sklepów nie mają trudności w poszukaniu pracowników tymczasowych. - Rekrutację przeprowadzamy sami albo korzysta my z usług agencji pracy - tłumaczy Patejko.
       Zainteresowani pracą na kilka tygodni, mogą znaleźć oferty na stronach internetowych poszczególnych sieci i sklepów. Pracodawcy preferują osoby dyspozycyjne, z doświadczeniem w handlu, które umieją obsługiwać kasę fiskalną.
       Kasjer-sprzedawca za osiem godzin pracy dziennie dostaje średnio 550 złotych wypłaty.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy