"Stare" do wzięcia

  "Stare" do wzięcia

  (h.)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W Bydgoszczy 85 lokali użytkowych czeka na dzierżawcę.
       Administracja Domów Miejskich stara się wynająć 85 lokali użytkowych o różnym standardzie, stąd ceny są różne. Ich przeznaczenie także: od pomieszczeń na hurtownie i warsztaty rzemieślnicze po lokale biurowe.
       Trudne zasoby
       
  - Administrujemy starymi zasobami, dlatego stan techniczny wszystkich lokali, które przeznaczyliśmy do wynajęcia w trybie bezprzetargowym nie jest najlepszy - wyjaśniał Krzysztof Nurkiewicz, dyrektor w ADM.
       Nie ma chętnych
       
  Część komunalnych lokali użytkowych wynajmowana jest w drodze przetargu. Jak nam wyjaśnił Krzysztof Nurkiewicz, w minionym roku było ich 50 - rozstrzygnięto tylko 23.
       - Rzemieślnicy, którzy kiedyś wynajmowali pomieszczenia w piwnicach i suterenach nie mają pieniędzy, nie stać już ich na opłacanie czynszu - dodał przedstawiciele ADM. Mimo to spółka z tytułu wynajmy zarobiła w ub. r. 10 mln zł. - Przeznaczyliśmy te pieniądze na utrzymanie innych kamienic.
       
  Rok temu radni zaproponowali sprzedaż lokali użytkowych ich dotychczasowym najemcom. Prawdopodobnie powrócą do tego projektu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy