W dwóch miastach

  (pola)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Trawający od piątku VII Festiwal Laureatów Konkursów Muzycznych w tym tygodniu zagości na scenach muzycznych Bydgoszczy i Torunia.
       Dzisiejszy koncert kameralny (godz. 19) odbędzie się w sali koncertowej Akademii Muzycznej przy ul. Staszica. Wystapią: Tomasz Daroch (wiolonczela), Maria Daroch (fortepian), Stanisław Miłek (akordeon) oraz Royal String Quartet (dwoje skrzypiec, altówka i wiolonczela), a posłuchać będzie można "Romancy" Angelisa i "Sonaty" Repnikowa oraz "Adagio i Allegro" op. 70 Schumanna, "Fantazji" Tansmana i "II Kwartetu smyczkowego" op. 56 Szyma
       Jutro bydgoskich melomanów czeka za to wycieczka do Torunia, bowiem tam w sali wielkiej Dworu Artusa o godz. 19 wystąpi wspomniany Royal String Quartet oraz klarnecista Michał Siciński, przy fortepianie - Aleksandra Szeredi. W koncercie kameralnym wysłuchać będzie można utworów Bucchiego, Kędziora, Vajdy i Schumanna oraz Bartóka.
       Na środę zaplanowano koncert w Filharmonii Pomorskiej, zaś w czwartkowy wieczór galą operową w Operze Nova, podczas której usłyszymy wspaniałe arie operowe, VII Festiwal Laureatów Konkursów Muzycznych zostanie zamknięty. Przypomnimy, że w festiwalu bierze udział m.in. 7 laureatów z bydgoskiej AM.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy