Więcej na kulturę

  Więcej na kulturę

  (ast)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wzrost nakładów na kulturę to jeden z ważniejszych celów Rady Stowarzyszeń, która powstała trzy miesiące temu w Bydgoszczy.
       W Radzie Stowarzyszeń znaleźli się między innymi: Paweł Ignatowicz ze Stowarzyszenia Przyjaciół Pałacu Młodzieży, Jolanta Baziak z Towarzystwa Inicjatyw Kulturalnych czy Henryk Narewski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej.
       Polityka kulturalna
       
  Rada zaangażowała się między innymi w prace nad projektem uchwały w sprawie polityki kulturalnej Bydgoszczy.
  Radni będą głosować nad nim podczas jutrzejszej sesji. - Chcemy, by w dokumencie znalazł się między innymi zapis o wzroście środków finansowych na działalność merytoryczną wydziału kultury i promocji miasta do poziomu co najmniej dwóch procent rocznego budżetu miasta - mówi Paweł Ignatowicz.
       Coraz mniej
       
  Zdaniem przedstawicieli Rady Stowarzyszeń główny problem organizacji pozarządowych dziś to stale zmniejszające się środki na działalność. - W tym roku jest to zaledwie 380 tysięcy złotych, o które może ubiegać się aż 50 organizacji. A przecież stowarzyszenia kulturalne mają znaczny wkład w tworzenie i rozwijanie kultury w naszym mieście - przekonuje Ignatowicz.
       Wyjściem z trudnej sytuacji może być pozyskiwanie pieniędzy z programów unijnych, fundacji krajowych oraz zagranicznych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy