Bez stresu

  (bog)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zbliża się ciężki okres dla maturzystów. Bydgoscy specjaliści uczą jak radzić sobie ze stresem i pomagają wybrać kierunek studiów.
       Nie tylko dorośli w życiu codziennym narażeni są na stres. Coraz częściej ten problem dotyczy także dzieci uczące się w szkołach.
       Bez strachu
       
  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, w tym roku ponownie prowadzi w szkołach warsztaty pt. "Jak radzić sobie ze stresem i niepowodzeniami szkolnymi". - Dzieci potrzebują pomocy. Szkolne testy są dla większości z nich bardzo stresujące, do czego niewątpliwie przyczyniła się nowa matura i egzamin gimnazjalny - przekonuje Agnieszka Zaremba, psycholog z poradni.
       W trakcie zajęć dzieci uczą się m.in. technik relaksacyjnych, wykonują ćwiczenia i... zmieniają podejście do trudnych sytuacji. - Wszelkie trudności, na które napotykają uczniowie, nie mają ich straszyć tylko motywować - dodaje Zaremba.
       Wybrać kierunek
       
  Dla przyszłych maturzystów nie lada problemem jest też brak zdecydowania co do wyboru kierunków studiów. Tu poradnia zapewnia specjalistyczne badania, służące do określenia predyspozycji ucznia. Badanie jest w formie rozmowy i testu, opracowanego przez Pracownię Testów Psychologicznych w Warszawie. - Czasami wynik testu jest inny niż zainteresowania, które wyraził uczeń. W takiej sytuacji najważniejsza jest indywidualna rozmowa. Testy nie są najważniejsze. One tylko pomagają w podjęciu decyzji - dodaje Zaremba.
       W sprawie warsztatów do poradni mogą się zgłaszać szkoły. Natomiast testy poradnictwa zawodowego są wykonywane w budynku przy ul. Obrońców Bydgoszczy 1. Uczniowie nie potrzebują żadnych skierowań. Specjaliści przyjmują we wtorki w godz. 14-18.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy