Zaparkują przy PUP

  Zaparkują przy PUP

  (jz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wiosną ma być uporządkowany najbardziej zaniedbany fragment ul. Toruńskiej. W okolicach Powiatowego Urzędu Pracy powstanie parking.
       Dziurawy asfalt, rozjeżdżone pobocze, krzaki, które chyba nigdy nie były przycinane - to obraz ul. Toruńskiej w okolicach Zimnych Wód. Miasto to czy bezdroża?
       Tym błotnistym poboczem chodzą do szkoły na Kapuściskach dzieci ze Smoleńskiej, Równej, Zimnej. Nie wszystkich stać na bilet tramwajowy i dojazdy.
       Ruszy wiosną
       
  Czy na tym fragmencie ulicy w ogóle planowany jest remont?
  W Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej dowiedzieliśmy się, że prace mają być prowadzone wiosną. Przycięta zostanie zieleń na poboczu, a po południowej stronie jezdni, w pobliżu Powiatowego Urzędu Pracy firma Drozapol Profil ma wybudować parking.
       I to raczej koniec tegorocznych inwestycji drogowych w tej okolicy. Mieszkańcy dopominają się jeszcze o zamontowanie lamp na istniejących słupach oświetleniowych przy Równej. Andrzej Pastwa, zastępca dyrektora do spraw technicznych ZDMiKP informuje, że w tym roku przygotują projekt techniczny, a do realizacji przystąpią w zależności od możliwości finansowych.
       Podobnie - pod warunkiem zapewnienia pieniędzy w budżecie miasta - w 2006 roku mogą być budowane ulice: Rolna, Zimna, Równa, Strumykowa. W tym roku powstanie jedynie dokumentacja techniczna.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy