Sam sobie szkodzi

  (pio)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Szkoły zagrożone likwidacją nie dają za wygraną. - <i>Prezydent Dombrowicz chowa głowę w piasek zamiast rozmawiać z nauczycielami, uczniami i rodzicami </i>- mówi radny Tomasz Rega.
       Rodzice uczniów, którzy chodzą do dziewięciu szkół przeznaczonych do likwidacji, nie ustępują w walce z ratuszem o placówki. - Pójdziemy pikietować pod Urząd Miasta, rozpoczniemy głodówkę, jeżeli prezydent nie zmieni zdania - zapowiadają rodzice, których dzieci uczą się w SP nr 6 przy ul. Poniatowskiego.
       Członkowie komisji edukacji i urzędnicy z ratusza odwiedzili właśnie wszystkie placówki planowane do likwidacji.
  - Komisja dostała fałszywe dokumenty z ratusza na temat szkół - mówi Jan Ronaldowski , ojciec trojga uczniów z SP nr 9 w Fordonie. - Komisja nie wiedziała, że nasza szkoła razem z ziemią należy do zboru ewangelicko-augsburskiego. Będziemy rozmawiać z przedstawicielami zboru, żeby przekształcić szkołę w społeczną. Wtedy prezydent nie będzie miał nic do powiedzenia.
       Tomasz Markowski , poseł na Sejm: - Prezydent projektem likwidacji szkół szkodzi sam sobie. Działa z zaskoczenia. Placówki po zmianach nie będą przypominały szkół, tylko getta.
       Radni za miesiąc zdecydują, czy szkoły znikną z mapy miasta. - Gdyby głosowanie odbyło się dzisiaj, wszyscy radni Prawa i Sprawiedliwości głosowaliby przeciw likwidacji - mówi Tomasz Rega, radny PiS.
       Na ostatnim zebraniu w sprawie szkół w SP nr 6 uczestniczyło około 100 rodziców. Zabrakło jednak drugiej strony - dyrektora wydziału edukacji UM i prezydenta. - Pan Dombrowicz chowa głowę w piasek - mówi radny Rega.
       "Tak" kuratora
       
  Wczoraj kurator oświaty zgodził się tylko na likiwdację Szkoły Podstawowej nr 8 i 9 oraz reorganizację Zespołu Szkół Chemicznych sugerując zaprzestanie naboru do XIV LO. Na ten temat, choć decyzja kuratora jest wiążąca, wypowiedzą się jeszcze radni
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy