Serca zagrają

  (pola)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W niedzielę, 9 stycznia w całej Polsce po raz XIII zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem serca zagrają, by kupić sprzęt i aparaturę medyczną do diagnostyki i leczenia noworodków.
       Od chwili, gdy Jurek Owsiak pierwszy raz rzucił w kraj "Sie ma ludzie!", czyli od lat 12, każdego dnia - od poniedziałku do niedzieli licząc - do szpitali w całym kraju dojeżdżają cztery nowoczesne urządzenia medyczne o wartości 12 tys. dol. zakupione przez Fundację WOŚP. Nic więc dziwnego, że to już blisko 16 tysięcy urządzeń z czerwonymi serduszkami ratuje życie i zdrowie małych Polaków.
       Funadcja nie kryje swoich dochodów, a jest czym się pochwalić, bo zebrała od pierwszego finału ponad 53 mln dol.!
       Na ulice polskich miast i miasteczek wyruszy w najbliższą niedzielę 120 tysięcy wolontariuszy. Ich pracę koordynować będzie 1200 sztabów w całym kraju. Oczywiście najwięcej i najgłośniej będzie się działo na Woronicza. Telewizja Polska oddaje na potrzeby WOŚP studio i czas antenowy. I choć działaniom Fundacji, jak i wielkiemu finałowi co roku towarzyszą różne opinie, to według tegorocznych badań CBOS Wielka Orkiestra Świątecznej Pomo cy cieszy się największym zaufaniem spośród instytucji życia publicznego w Polsce. Zaufanie do niej zadeklarowało 86 proc. respondentów.
       Każdy z tegorocznych wolontariuszy będzie miał identyfikator, miedziany medal z datą XIII Finału -prezent od KGHM Polska Miedź i serduszko - symbol.
       Fundacja WOŚP prowadzi w tej chwili 4 programy medyczne i 1 edukacyjny: Powszechne Przesiewowe Badania Słuchu u Noworodków, Program zapobiegania i leczenia retinopatii wcześniaków, Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddychania u Noworodków Infant Flow, Program zakupu osobistych pomp insulinowych oraz Program dydaktyczny - Program Nauki Udzielania Pierwszej Pomocy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy