"Zły, bo wyborczy"

  "Zły, bo wyborczy"

  (h.)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Radni z komisji negatywnie ocenili wczoraj projekt uchwały budżetowej na 2005 rok. Jutro na ten temat wypowie się Rada Miasta.
       Komisja budżetu Rady Miasta omawiała wczoraj projekt budżetu na przyszły rok.
       - To bardzo zły budżet, bo jest wyborczy - oświadczył Wojciech Nowacki (UPR), przewodniczący komisji. - Przez dwa minione lata prezydent wahał się. Teraz postanowił jeszcze bardziej zadłużyć miasto. Ze stu milionów, które chce przeznaczyć na inwestycje, aż 90 procent pochodzi z kredytów.
  Wydatki rosną, a oszczędności się nie szuka. Próbuje się to robić, dość nieudolnie, w oświacie. Jedynym pozytywnym działaniem wydziału edukacji jest zaoszczędzenie pieniędzy na bursach i internatach. To budżet wyborczy, następny już taki nie będzie.
       
  Radni większością głosów negatywnie ocenili prezydencki projekt. Prezydent Konstanty Dombrowicz zwołał na dziś konferencję prasową w sprawie poprawek, o które wnioskowali radni dwa tygodnie temu. Warto przypomnieć, że prezydent największe zastrzeżenia miał do uchwały obniżającej opłaty targowe. Twierdził, że jest ona niezgodna z prawem.
       - Radni, nie mówię o sobie, wnioskowali o wprowadzenie niewielkich poprawek. Nie mają one znaczenia dla finansów. Natomiast uchwała o opłatach targowych... Takiej sprawy w Polsce jeszcze nie było, nie ma też orzecznictwa w tej kwestii. Prezydent podtrzymuje swój pogląd, że jeśli już skonstruował projekt, to radni nie powinni go zmieniać. Cenię prezydenta za konsekwencję i determinację. Uważam jednak, że Rada Miasta ma prawo do swobody i do tego typu zmian - uważa Wojciech Nowacki.
       
  Uchwała o opłatach targowych przekazana została wojewodzie. Prawnicy czekają już tylko na opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej. Jeśli będzie ona pozytywna, dokument zostanie opublikowany. Niestety, uchwała nie ma szans na wejście w życie 1 stycznia (taki termin wyznaczyła RM).

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy