Daleko od domu

  (pola)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Bydgoszczanie z urodzenia, których losy rzuciły daleko od domu nadal interesują się rodzinnym miastem. Nasza kolekcja to dla nich gratka.
  Winieta i ostatnia strona grudniowego wydania miesięcznika.

  Winieta i ostatnia strona grudniowego wydania miesięcznika.

       Nie ma co kryć - nie spodziewaliśmy się, że nasza kolekcja pocztówek ze starej Bydgoszczy spotka się z takim zainteresowaniem. A, że czytać nas będą bydgoszczanie i prosić znajomych, by przysyłali im "Pomorską" aż do Niemiec - tego nawet nie mogliśmy przewidzieć. A jednak.
       Bydgoszczanie z urodzenia zamieszkali w okolicach Wil-helmshaven wydają miesięcznik pt. "Bromberg". Interesuje ich wszystko, co dzieje się nad Brdą. A w grudniowym numerze ukazały się nasze cztery pocztówki. Wiemy też, że nasz nowy dodatek - Album bydgoski cieszy się tam wielkim powodzeniem.
       Wydawcą "Bromberg" jest Wilfried Samel, ten sam, który kilka dni temu przekazał na ręce prof.
  Zygmunta Mackiewicza czek , który zasili konto komitetu odbudowy bydgoskiego "Potopu". Wilfried Samel przyjeżdża do Bydgoszczy kilka razy w roku, tutaj wyprawił swoje 60. urodziny. Nigdy jednak nie myślał, by w mieście urodzenia zamieszkać na stałe. Podobnie do swojego "heimatu" podchodzą inni bydgoszczanie żyjący za Odrą. Dla nich nasze miasto to dawna historia, domy dziadków, wspomnienia z dzieciństwa.
       Przygotowujemy kolejną, czwarta edycję pocztówek w "Kolekcji Gazety Pomorskiej". Jej wydanie planujemy już w styczniu przyszłego roku. Co tam będzie? Na pewno Teatr Miejski i widok wszystkich spichrzy z góry - zdjęcie wykonano z wieży kościelnej.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy