"Fitch" sprawdza gospodarność

  "Fitch" sprawdza gospodarność

  (wom)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Rozpoczęło się badanie finansów miasta przez firmę "Fitch". Badanie przyniesie tzw. "ocenę ratingową" miasta. Poznamy ją za półtora miesiąca.
       Od kilku dni w ratuszu panuje spory ruch. Kontrole gospodarności najprawdopodobniej jednak rozpoczęto od sprawdzenia finansów Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. W ten sposób firma "Fitch" zbada sposób wydatkowania miejskich pieniędzy we wszystkich jednostkach i wydziałach ratusza. - Badanie ma odpowiedzieć na pytanie, czy Bydgoszcz jest miastem gospodarnym - mówi Beata Kokoszczyńska , rzecznik prasowy bydgoskiego prezydenta miasta.
       Ocena ratingowa to istotny argument w walce o zagranicznych i nie tylko inwestorów. Im ocena wyższa, tym miasto jest bezpieczniejsze i gwarantuje, że firmy, która będzie chciała tu inwestować, nie czeka klapa.
       - Na razie o tegorocznej ocenie nie wiadomo nic. Poznamy ją za półtora miesiąca - mówi Kokoszńska.
       Przypomnijmy, że ubiegłoroczna ocena ratingowa Bydgoszczy to "BBB-". Oznacza to , że miasto jest w "sytuacji stabilnej".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy