Patrole ruszają w miasto

  Patrole ruszają w miasto

  (ast)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Dziś w Bydgoszczy rusza akcja "Zima 2004". Potrzebujący dostaną ciepłą odzież i leki.
       W miasto ruszą specjalne 4-osobowe patrole złożone ze strażników miejskich i pracowników socjalnych Stowarzyszenia Wsparcia Społecznego. Pojawią się wszędzie tam, gdzie mogą przebywać bezdomni, a więc między innymi na działkach czy w węzłach ciepłowniczych.
       Ulotki z adresami
       
  - Osoby potrzebujące pomocy dostaną od nas ciepłą odzież, obuwie, leki oraz ulotki z użytecznymi adresami i telefonami. Będą mogli dowiedzieć się na przykład, gdzie zjeść gorący posiłek - mówi Danuta Przybyło ze SWS.
       Strażnicy razem z pracownikami specjalnymi będą przeprowadzać wspólne kontrole w poniedziałki i czwartki w godzinach 16-20. - Jak częsta będzie potrzebna pomoc, zależy od panujących temperatur. Jeżeli będzie mróz poniżej zera, kontrole będą dwa razy w tygodniu - dodaje Przybyło.
       Nie będą zmuszać
       
  Organizatorzy akcji podkreślają, że bezdomni nie będą zmuszani do przeprowadzki do schronisk. - Z doświadczenia wiemy, że zaledwie kilka osób spośród setki chce przenieść się na zimę do noclegowni - mówią strażnicy miejscy.
       Musi podpisać
       
  Kiedy jednak temperatura jest minusowa, bezdomny musi podpisać specjalne oświadczenie, że nie chce przenieść się do schroniska. Zdaniem Adama Dudziaka , naczelnika wydziału do spraw dzielnic straży miejskiej, prowadzona od kilku lat akcja pomocy bezdomnym, przynosi efekty. - Od dawna w Bydgoszczy nie było przypadku zamarznięcia bezdomnego. W ubiegłym roku w budowanym hotelu przy Gdańskiej zmarł co prawda mężczyzna, ale kilka godzin przed śmiercią podpisał oświadczenie, że nie chce iść do schroniska dla bezdomnych - dodaje.
       Akcja ma potrwać do końca marca przyszłego roku.
       Gdzie po pomoc?
       
  9287 - bezpłatna infolinia Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego - można tu znaleźć aktualne informację na temat miejsc w noclegowniach i schroniskach, darmowych posiłkach, badaniach lekarskich i możliwości otrzymania ciepłej odzieży.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy