Burek nie lubi inkasentów

  Burek nie lubi inkasentów

  (my)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Trudne jest życie inkasenta. Policjanci zorganizowali serię szkoleń dla pracowników zakładów gazowniczych, którzy najczęściej narażeni są na pogryzienia przez psy.
       Pogryzienia inkasentów przez psy traktowane są w Zakładach Gazowniczych jako wypadki przy pracy. Spisywane są protokoły, które później analizuje kierownictwo. Pracownikom wypłaca się także odszkodowania. W 2001 roku zanotowano w Bydgoszczy 8 pogryzień. Rok później i w 2003 roku o połowę mniej.
       - To dlatego, że ten problem traktujemy bardzo poważnie i zapraszamy na spotkania do naszej siedziby policjantów i osoby zajmujące się dogoterapią. Daje to rezultaty. W tym roku udało się uniknąć inkasentom pogryzień - informuje Sylwia Lewandowska, szef działu zarządzania personelem bydgoskiego Zakładu Gazowniczego.
       Oprócz praktycznej wiedzy na temat obrony przed agresywnymi zwierzętami, pracownicy gazowni mają do dyspozycji także inne środki.
       - Na wyposażeniu mamy tak zwane dazzery. To urządzenia emitujące ultradźwięki odstraszające psy. Każdy spośród 22 inkasentów, którzy pracują w Bydgoszczy ma obowiązek mieć przy sobie to urządzenie - mówi Dagmara Kusiewicz, rzecznik ZG.
       Policyjne szkolenia w gazowni przeprowadza funkcjonariusz Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Ostatnie ze spotkań ma odbyć się 30 listopada.
       - Uczestnicy zapoznają się z różnymi zachowaniami psów, poznają metody obrony przed atakiem agresywnego zwierzęcia a także sposoby zminimalizowania skutków pogryzienia. Obejrzą także film szkoleniowy "Czy pies musi ugryźć oraz będą zapoznawać się z psychofizjologią psów i ich zachowaniem - tłumaczy Ewa Przybylińska , rzecznik KMP w Bydgoszczy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy