Rada "na żywca"

  (has, h.)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W listopadzie radni zadebiutują w Internecie. Już teraz mieszkańcy mogą korzystać z bezpłatnego numeru telefonu do<i>.</i>
       Bydgoscy radni uznali, że informacje o ich pracy, w lokalnych środkach masowego przekazu, są niewystarczające. Chcą, by wyborcy mieli możliwość zapoznania się z przebiegiem sesji w znacznie szerszym zakresie
       
  - Dlatego zdecydowaliśmy się na przekaz obrad za pomocą Internetu. Mieszkańcy Bydgoszczy, zainteresowani sesją, pierwszą transmisję obejrzą pod koniec listopada - poinformował na wczorajszej konferencji prasowej prezydent miasta Konstanty Dombrowicz.
       
  Zanim radni zaprezentują się online (www.bydgoszcz.pl) upłynie jeszcze trochę czasu. Od wczoraj czynna jest natomiast bezpłatna infolinia - 0 800 800 404. Każdy, kto chce zasięgnąć informacji o pracy Ratusza, może dzwonić w godzinach urzędowania.
       - Czekamy także na sygnały od mieszkańców. Będziemy starać się interweniować w prostych, ale dokuczliwych sprawach, jak dziura w jezdni, czy nieświecąca latarnia - powiedziała Marta Estkowska, dyrektor Wydziału Organizacyjnego.
       Zobaczą, ocenią
       
  Zapytani przez nas radni dwóch najsilniejszych w Radzie Miasta klubów są "za" transmisjami "na żywo".
       Grzegorz Gaca (SLD): bardzo się cieszę, bo nareszcie mieszkańcy będą mogli poznać obie strony medalu. Do tej pory prezydent miał "Kurier ratuszowy", radni nic. Bydgoszczanie powinni poznać nasze pomysły na miasto.
       
  Marek Gralik (PiS): popieram każdy pomysł, który zbliża ratusz do mieszkańców. Dlatego, podczas ostatniej sesji zaproponowałem, aby i mieszkańcy mogli opracowywać projekty uchwał. Po to, żeby mogli je radnym przedstawić, moim zdaniem wystarczy 350 podpisów. Pomysł z internetem jest dobry - niech bydgoszczanie nas zobaczą i niech ocenią.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy