Rozmowy kontrolowane

  Rozmowy kontrolowane

  (wom)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  30 tysięcy złotych miesięcznie płaci bydgoski Urząd Miasta za telefony komórkowe urzędników. Rekordzistą w wydatkach jest Przemysław Nowak, jeden z zastępców prezydenta miasta.
       Bydgoscy urzędnicy mają ponad sto telefonów komórkowych. Oprócz nich miasto płaci za 25 numerów grupy ratowniczej pogotowia i szpitali oraz za 10 należących do ratowników z państwowej straży pożarnej. - Są to telefony za złotówkę, umożliwiają połączenia tylko z wybranymi numerami, to naprawdę tanie rozwiązanie - mówi Paweł Frątczak, rzecznik strażaków z województwa.
       W samym urzędzie służbowe komórki mają prezydenci, dyrektorzy wydziałów, ich zastępcy oraz szefowie referatów i pracownicy z terenu, do których "dostęp jest utrudniony" - jak informuje Beata Kokoszczyńska , rzecznik prezydenta miasta.
       Rozmowny zastępca
       
  Średnio rachunki telefoniczne za komórki ratusza kosztują podatników 30 tysięcy złotych. Najbardziej gadatliwy wśród urzędników był w czerwcu br. Przemysław Nowak, zastępca prezydenta miasta. Nabił rachunek na 1800 złotych. - To był wyjątek - mówi Kokoszczyńska. Gdzie dzwonił Nowak? Tego nie wiemy, bo zastępca prezydenta przebywa obecnie na zwolnieniu lekarski, a w ratuszu nie chcą udostępnić numeru jego komórki.
       Prezydent Dombrowicz do rozmownych nie należy - jego średnie rachunki wynoszą 295 złotych miesięcznie.
       Jak zapewnia Kokoszczyńska, od dwóch lat ratusz i spółki komunalne mają maksymalne zniżki na połączenia. Do końca roku urząd ma zainstalować stałe łącze do operatora telefonii, co ma dodatkowo obniżyć rachunki.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy