Lekcji nie będzie

  Anna Stasiewicz

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Jutro w większości szkół nie będzie akademii i wręczania kwiatów. Nauczyciele spędzą swoje święto w domu albo w gronie kolegów.
       Jutro Dzień Edukacji Narodowej albo bardziej potocznie - Dzień Nauczyciela. Ale w czwartek w większość szkół nie będzie lekcji, zabraknie też akademii. Zajęć nie planuje się m.in.w "podstawówkach:: nr 1, 9 czy 13. Wolne mają też na przykład uczniowie V LO. W zamian szkoły proponują tzw. zajęcia opiekuńcze - w poszczególnych placówkach będą dyżurowali nauczyciele, czynne będą też świetlice. W SP nr 9 uroczysta akademia będzie dziś, a nauczyciele zamierzają świętować po lekcjach i poza szkołą, we własnym gronie.
       Po ile kwiaty?
       
  róże: od 60 gr do 8 zł
       bukiety: od 20 do 64 zł
       Jak mówią bydgoscy nauczyciele i kwiaciarki, zanika tradycja wręczania pedgagogom wielkich bukietów. - Dzieci przynoszą po kwiat - ku albo wcale - przyznają w jednej ze szkół. Marian Sajna , dyrektor wydziału edukacji bydgoskiego ratusza mówi: - Teraz społeczeństwo jest biedniejsze i ma na co wydawać. Jako młody nauczyciel dostałem całą wannę kwiatów, ale to już chyba przeszłość.
       
  Nauczyciele mogą liczyć za to na nagrody od swoich dyrektorów,a 75 osób na nagrody od prezydenta Bydgoszczy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy