Powoli do przodu

  Maciej Myga

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Od dwóch dni działa w ratuszu "Pojazd" - system rejestrowania aut. Przez kilka tygodni kolejki do okienek będą dłuższe.
       Przypomnijmy, że "Pojazd" to program stworzony przez ministerstwo infrastruktury. Ma on pomóć w stworzeniu centralnego rejestru pojazdów i zapobiec oszustwom. W naszym regionie wprowadzono go już w Toruniu i Żninie. Od poniedziałku działa w Bydgoszczy.
       Urzędnicy już tydzień przed uruchomieniem systemu ostrzegali przed kłopotami, związanymi z rozruchem "Pojazdu".
       Nie mylili się
       
  Kolejki do okienek w Wydziale Uprawnień Komunikacyjnych są dłuższe, a osoby, które chcą zarejestrować swój pojazd czekają na załatwienie formalności pół godziny dłużej.
       - Byłem w urzędzie w poniedziałek. Przed godziną ósmą ogonek do rejestracji sięgał aż na dwór. Później porozdzielano nas na grupy. To nawet lepiej, bo na początku byłem siedemdziesiąty, a później już osiemnasty. W końcu udało się wszystko załatwić, chociaż panie w rejestracji dość często konsultowały się między sobą. Nie ma się co dziwić. To w końcu
       
  ich pierwszy dzień
       
  Mnie zaniepokoiła inna sprawa. Dostałem tymczasowy, tak zwany miękki dowód rejestracyjny na miesiąc. Później mam zgłosić się po nowy, czyli "twardy" dowód. Urzędniczka stwierdziła jednak, że nie wie, kiedy te dowody będą. Kiedy więc przyjadę tutaj za miesiąc, okaże się, że będę musiał jeszcze raz odwiedzić ratusz - mówi Jarek, właściciel fiata palio.
       Wczoraj wydział w budynku "A" przy ul. Grudziądzkiej nie był oblegany przez petentów.
       Nie w Fordonie
       
  "Kłopoty techniczne" nie pozwoliły na otwarcie w tym tygodniu punktu rejestracyjnego w Fordonie. Jak się okazuje będzie on czynny dopiero w poniedziałek. Mieszkańcy Fordonu powinni zgłaszać się do budynku przy ul. Grudziądzkiej.
       - Spodziewaliśmy się, że w pierwsze dni będą tutaj kolejki. I faktycznie były, ale nie za długie. To prawda, że czas obsługi się wydłużył, ale nasi pracownicy bardzo szybko opanowali program - tłumaczy Edward Dobrowolski , szef wydziału. Jak się dowiedzieliśmy program ma kilka drobnych błędów, np. w rejestrze urzędów skarbowych w Bydgoszczy figuruje tylko jedna pozycja.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy