Tramwaje stop!

  (kop)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Bydgoszczan czekają kolejne utrudnienia związane z remontem mostu Pomorskiego. Powód? Roboty na pobliskim rondzie Fordońskim.
       Już dzisiaj na rondzie nastąpi zmiana organizacji ruchu dla samochodów. Dokładnie rzecz biorąc, ruch będzie odbywał się na podobnych zasadach jak dotychczas, ale samochody nie będą wjeżdżały na rondo, gdzie trwają roboty.
       - Zastosujemy rozwiązanie zwane "rondem zewnętrznym". Kierowcy będą poruszali się w obranych przez siebie kierunkach na takich zasadach, jak na rondzie, ale pobliskimi ulicami. Wszystko będzie dokładnie oznakowane, żeby nikt nie miał problemów z przejazdem - powiedział "Pomorskiej" Włodzimierz Góra z firmy Mitex.
       To nie koniec
       
  Kolejne utrudnienia związane z remontem mostu Pomorskiego i ronda Fordońskiego pojawią się w piątek.
       - Od 1 października na rondzie zostanie wstrzymany ruch tramwajowy. Na miesiąc pasażerowie tramwajów przesiądą się do autobusów - mówi Wacław Resiak, inżynier projektu, który nadzoruje inwestycję.
       Wszystkie te niedogodności spowodowane są kolejnymi etapami prac przy remoncie mostu i ronda. Po wzmocnieniu konstrukcji mostu przyszedł czas na "pielęgnowanie betonu" poprzez polewanie wodą. Już wkrótce na moście zostanie położona warstwa izolacyjna.
       Ile do końca?
       
  Do zakończenia remontu mostu Pomorskiego pozostało 337 dni.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy