Cena wolności

  Hanna Walenczykowska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dwie siostry uciekły z domu dziecka, żeby... się zabić. Truciznę dostały od swojego brata.
       Niewielki, parterowy budynek, bez szyb, bez drzwi, okryty kawałkami eternitu, w szczelinach utkane szmaty. Wokół śmieci. Przy wejściu do ruiny stoi stara, zniszczona buda dla psa. Na jej dachu leżą pomięte ubrania. Wewnątrz domu, w korytarzu pomieszczenie przypominające kuchnię. Jakaś szafka, sterta brudnych, zapleśniałych naczyń, jakiś czerwony cuchnący stęchlizną taboret. Obok, na podłodze poobijane garnki...
       W pobliżu budy, na czerwonym materacu pod starą, dziurawą i niezwykle szarą kołdrą leżą jacyś ludzie. Rąbek cuchnącego okrycia podnosi się...
       - Co oni tu robią? - słychać szept kobiety. - Idźcie stąd, kto wam pozwolił robić zdjęcia?! Kto wam pozwolił... - mężczyzna, podniesionym głosem każe natychmiast się wynieść...
       Choć mają dom
       
  W sobotę było w ruinach kilka osób. Na Sudecką przyjechały też dwie siostry 15-to i 18-letnia. Uciekły z domu dziecka w Trzemiętowie.
       - Rodzina ta ma swój dom w jednej z podbydgoskich miejscowości. Dzieci jednak, wołały nocować w tej ruderze - mówiła Ewa Przybylińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. - Dziewczyny otrzymały tabletki od swojego brata. 21-letni mężczyzna został zatrzymany. Na pewno, za nie udzielenie pomocy, odpowie przez sądem. 15-letnia Ania zmarła, a jej 18-letnia siostra walczy o życie. Oboje rodzice są w więzieniu.
       
  Kilka dni temu ojciec całej trójki trafił za kratki. Przypuszcza się jednak, że nie dlatego siostry postanowiły popełnić samobójstwo.
       Wczoraj poinformowano nas, że prokurator zastosował wobec 21-latka dozór policyjny. Staraliśmy się również dowiedzieć, czy stan zdrowia 18-latki nie pogorszył się. Niestety, lekarz dyżurny nie chciał nam udzielić żadnych informacji.
       Ile trzeba doznać upokorzeń,ile doświadczyć zła, jak bardzo pragnąć wolności, aby z własnej woli żyć i umrzeć w takim miejscu?

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy