Wolontariusze z Bydgoszczy będą mieli swoje miejsce przy...

  Wolontariusze z Bydgoszczy będą mieli swoje miejsce przy Gdańskiej 5

  Anna Stasiewicz

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wolontariusze z Bydgoszczy będą mieli swoje miejsce przy Gdańskiej 5

  ©Dariusz Bloch

  Wkrótce ruszy remont kamienicy przy Gdańskiej 5 - przyszła siedziba Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu
  Wolontariusze z Bydgoszczy będą mieli swoje miejsce przy Gdańskiej 5

  ©Dariusz Bloch

  Wielu bydgoszczan na pewno pamięta, jak przy Gdańskiej 5 mieściła się kultowa księgarnia „Współczesna”. Jednak od kilkunastu lat pomieszczenia w zabytkowej kamienicy stoją puste. W sierpniu ubiegłego roku bydgoszczanie mogli zobaczyć jak kamienica wygląda w środku, bo w budynku zaprezentowano prace podsumowujących warsztaty „Oswoić Miejskie Nieużytki”.

  Budynek przy ul. Gdańskiej 5, nazywany Kamienicą Menztla zbudowano w 1853 roku, a gruntowanie przebudowano w 1909 roku.
  Ratusz już jakiś czas temu zapowiadał, że zabytkowa kamienica przy ul. Gdańskiej 5 będzie siedzibą Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Dopiero jednak teraz poinformowano, że został ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy na przebudowę obiektu i adaptację pomieszczeń. - Planowany termin zakończenia robót to przełom grudnia i stycznia. W dalszej kolejności obiekt zostanie jeszcze wyposażony w niezbędny sprzęt. Otwarcie centrum planowane jest wiosną przyszłego roku - informują w Biurze Komunikacji Społecznej bydgoskiego ratusza.

  >> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

  Przy Gdańskiej 5 mają odbywać się wydarzenia o charakterze kulturalnym (przedstawienia, wystawy, wernisaże), naukowym (konferencje, panele dyskusyjne, warsztaty). Będą tam również mogły działać stowarzyszenia, które nie dysponują własną siedzibą.
  Na parterze znajdzie się kawiarenka z wydzieloną przestrzenią zabaw dla dzieci oraz strefą seniora. Lokal zostanie w całości przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przebudowa obejmuje też modernizację instalacji wewnętrznych, m.in. elektrycznej, sanitarnej i centralnego ogrzewania.


  INFO Z POLSKI 13.07.2017 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Grill z Pomorską

   Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

   Wiadomości z Bydgoszczy

   Gry On Line - Zagraj Reklama