Rafał Piasecki nie jest już radnym Bydgoszczy! Kto go...

  Rafał Piasecki nie jest już radnym Bydgoszczy! Kto go zastąpi?

  JPL

  Aktualizacja:

  Dziś po południu Rafał Piasecki, bydgoski radny, zrzekł się mandatu. Pismo z dzisiejszą datą złożył do kancelarii przewodniczącego rady miasta.
  Rafał Piasecki nie jest już radnym Bydgoszczy! Kto go zastąpi?

  ©nadesłane

  Dziś po południu Rafał Piasecki zrezygnował z mandatu radnego. Pismo z dzisiejszą datą (20 kwietnia) złożył do kancelarii przewodniczącego rady miasta, Zbigniewa Sobocińskiego. - Bardzo dobrze zrobił - komentuje nam na gorąco przewodniczący RM.

  W rezygnacji czytamy "W związku z brakiem dalszej możliwości pełnienia funkcji radnego miasta Bydgoszczy, pragnę poinformować, że z dniem dzisiejszym zrzekam się mandatu radnego rady miasta Bydgoszczy. Pragnę serdecznie podziękować panu prezydentowi, radnym, pracownikom bydgoskiego magistratu, a w szczególności mieszkańcom Bydgoszczy za wszystkie lata współpracy, począwszy od 2010 roku".


  16 zdjęć
  Przejdź do galerii
  Spotkały się w sprawie zachowania Rafała Piaseckiego

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Gazety Pomorskiej

  Dziś na Starym Rynku odbyła się konferencja pod hasłem „Stop - PRZEMOCY DOMOWEJ". Tłem dla tego spotkania był głośny skandal obyczajowy z udziałem

  Konferencja w sprawie zachowania radnego z Bydgoszczy [wideo]

  Link do głównego zdjęcia

  ©Filip Kowalkowski
  Jeszcze zanim pojawiła się informacja o złożeniu mandatu przez radnego Piaseckiego wspólne oświadczenie złożyli również Kosma Złotowski, poseł PiS do Parlamentu Europejskiego i poseł PiS Łukasz Schreiber. Oto jego treść:

  "Chcielibyśmy poinformować, że nie będziemy komentowali sprawy rozwodowej Karoliny i Rafała Piaseckich, ani padających w jej trakcie oskarżeń. Oświadczamy, że jakąkolwiek przemoc uważamy za złą, a przemoc domową za haniebną. Tą sprawą zajmuje się jednak sąd i prokuratura, czyli odpowiednie instytucje do orzekania o winie. Uważamy również, że wykorzystywanie dramatu rodzinnego do walki politycznej jest bulwersujące i całkowicie nieuprawnione. Rafał Piasecki jest poza Prawem i Sprawiedliwością od początku marca - zarówno poza Klubem Radnych, jak i partią. To zupełnie oczywiste, że ujawnione nagranie dyskwalifikuje go z polityki. Dlatego wzywamy Pana Rafała Piaseckiego do złożenia mandatu radnego".

  W radzie miasta Piaseckiego powinien zastąpić Jan Gaul, który miał kolejny po Piaseckim wynik na liście wyborczej.

  nadesłane  Konferencja w sprawie radnego Piaseckiego na rynku w Bydgoszczy.  Więcej w jutrzejszej "Pomorskiej" oraz plus.pomorska.pl

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Wszystkie komentarze (3) forum.pomorska.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Grill z Pomorską

   Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

   Wiadomości z Bydgoszczy

   Gry