Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ponad pół roku Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Czy ta aplikacja sprawdza się?

jt
Archiwum Dariusz Bloch
Spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowe parkowanie, zła organizacja ruchu drogowego czy używanie środków odurzających - to najczęstsze zgłoszenia bydgoszczan i mieszkańców powiatu.

Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa stworzono po to, by zwiększyć poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców, którzy mogą reagować, widząc niebezpieczne sytuacje w pracy, szkole czy w okolicy, w której mieszkają. - Dzięki aplikacji można łatwo i co ważne anonimowo zgłaszać sprawy, które bezpośrednio wpływają na poczucie bezpieczeństwa - przypomina podkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP Bydgoszcz.

Od 9 września 2016 roku KMZB zaczęła funkcjonować w Bydgoszczy. O tym, że narzędzie to jest wykorzystywane, najlepiej świadczy liczba zgłoszeń. Jak podaje policja, od momentu uruchomienia aplikacji, odnotowano w Bydgoszczy i powiecie 4307 tysiące zgłoszeń za pośrednictwem KMZB.

Najwięcej zgłoszeń w naszym regionie dotyczy (dane z 19 kwietnia):

  • 1264 spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych;
  • 1033 nieprawidłowego parkowania;
  • 589 przekraczania dozwolonej prędkości;
  • 196 złej organizacji ruchu drogowego;
  • 185 używania środków odurzających;
  • 177 niewłaściwej infrastruktury drogowej.

Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel.

Należy pamiętać, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji. Funkcjonariusze sprawdzają i monitorują miejsca, które zostały naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń.

Pamiętaj!
Zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują wezwania interwencji policji wtedy, gdy jest ona niezbędna natychmiast. W takich przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

W przypadku pytań, wątpliwości związanych z obsługą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także uwag do funkcjonalności mapy prosimy o kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: [email protected]

Przypominamy również, że można też skorzystać z uruchomionej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.

Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

Aplikacja „Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Dodano do niej dodatkowe jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo „Moja komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym.

„Moja Komenda” dostępna jest na telefony z Androidem i na iOS. Usługa jest bezpłatna.

Aplikację pobrać można pod poniższym adresem:
Dla urządzeń systemu Android - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.altconnect.android.mk&hl=pl
Dla urządzeń systemu iOS - https://itunes.apple.com/pl/app/moja-komenda/id919504159?l=pl&mt=8

INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju - 20 kwietnia 2017.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Ponad pół roku Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Czy ta aplikacja sprawdza się? - Express Bydgoski

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska