Książki całkiem za darmo na placu Teatralnym w Bydgoszczy...

  Książki całkiem za darmo na placu Teatralnym w Bydgoszczy [zdjęcia]

  Zdjęcie autora materiału
  Anna Stasiewicz

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Akcję „Książka pod choinkę” wymyślił Ireneusz Nitkiewicz, przewodniczący bydgoskiego SLD i radny.
  1/8
  przejdź do galerii

  Akcję „Książka pod choinkę” wymyślił Ireneusz Nitkiewicz, przewodniczący bydgoskiego SLD i radny. ©Dariusz Bloch

  Książki za darmo? Na placu Teatralnym można było wzbogacić swoją biblioteczkę. To akcja działaczy bydgoskiej lewicy "Książka pod choinkę".
  Na ustawionym plastikowym stoliku leżał stos książek, regularnie uzupełniany. Wśród nich zarówno klasyka, literatura współczesna oraz książki dla najmłodszych.

  Co ważne, wszystkie pozycje można było dostać za darmo. Akcję „Książka pod choinkę” wymyślił Ireneusz Nitkiewicz, przewodniczący bydgoskiego SLD i radny.

  We wtorek przez megafon namawiał przechodniów do „częstowania się” książkami. - Zbieraliśmy je od września wśród naszych działaczy i sympatyków. To nie pierwsza taka nasza akcja. I nie ostatnia - mówi Ireneusz Nitkiewicz.

  Udało się zebrać ok. 300 pozycji. Prawie wszystkie, wraz z życzeniami świątecznymi, przekazano wczoraj bydgoszczanom. - Ludzie podchodzili do nas, by upewnić się, czy na pewno książki są za darmo - śmieje się Nitkiewicz.

  Były. - Jedni brali książki dla siebie, bo mówili,że w czasie świąt będą mieli więcej czasu na czytanie. Inni deklarowali, że książka będzie prezentem pod choinkę - opowiada Ireneusz Nitkiewicz.

  Co ważne, do stolika podchodziły osoby w różnym wieku. Byli zarówno starsi bydgoszczanie, ci w średnim wieku, jak i ludzie młodzi: gimnazjaliści, licealiści i studenci. - Część pytała o książki historyczne, inni o biografie, jedna z pań ucieszyła się z dzieł Juliusza Słowackiego - dodaje radny.

  Już wiadomo, że akcja „Książka pod choinkę” będzie miała swój dalszy ciąg. - Zamierzamy dalej zbierać książki, część osób zadeklarowało wczoraj, że chce oddać książki po przeczytaniu - mówi Nitkiewicz. - Kolejną akcję planujemy przed Wielkanocą.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy