Hydraulicy przebierańcy okradli 83-latka

  Hydraulicy przebierańcy okradli 83-latka

  szu

  Aktualizacja:

  Hydraulicy przebierańcy okradli 83-latka

  ©Thinkstock

  Bydgoscy policjanci ostrzegają przed przestępcami, którzy okradają starsze osoby. Złodzieje podający się za hydraulików, pod pretekstem sprawdzenia wodomierzy i rur w mieszkaniu, kradną pieniądze i wartościowe przedmioty.
  Hydraulicy przebierańcy okradli 83-latka

  ©Thinkstock

  Jak informuje bydgoska policja 83-letni bydgoszczanin został okradziony przez mężczyzn podających się za hydraulików. Stracił ponad 30 tysięcy złotych.

  - Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że w godzinach popołudniowych, gdy wchodził do klatki schodowej wraz z nim weszło dwóch mężczyzn. Kiedy podszedł do drzwi swojego mieszkania, jeden z nich pojawił się obok, twierdząc, że musi sprawdzić wodomierze.
  Starszy mężczyzna nie podejrzewając niczego złego wpuścił go do mieszkania. Wspólnie udali się do łazienki, gdzie oszust sprawdzał wodomierze, puszczając wodę z kranów. 83-latek zobaczył, że z pokoju wychodzi drugi z mężczyzn. Obaj w pośpiechu opuścili lokal - informuje st. asp. Lidia Kowalska z Zespołu Prasowego KWP w Bydgoszczy.

  Mieszkanie zostało splądrowane. Złodzieje zabrali mężczyźnie wszystkie jego oszczędności.

  Policja przypomina: - Aby ustrzec się przed oszustami lub złodziejami, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Najlepiej nie wpuszczać obcych do mieszkania, szczególnie w sytuacji, gdy inni domownicy są nieobecni. Pamiętajmy również, by otwierając drzwi poprosić o okazanie identyfikatora czy legitymacji z imieniem, nazwiskiem, zdjęciem, pieczątką i logo firmy.

  Należy zachować ostrożność w kontaktach z obcymi osobami. W przypadku, kiedy podejrzewamy, że ktoś próbuje nas oszukać należy się skontaktować z policją pod nr telefonu 997.

  Zwracamy się też z apelem, zwłaszcza do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni lub przyjdzie do nich i żąda od nich pieniędzy. Zwróćmy uwagę na zagrożenie osobom starszym, o których wiemy, że mieszkają samotnie.  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy