Kierowcy bez głowy

  Kierowcy bez głowy

  (bd)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jeżeli ktoś siada za kierownicą musi skupić uwagą na tym co dzieje się na jezdni, szosie. Spoglądać na znaki, na światła.

  O wyjątkowej sytuacji pisze nasz Czytelnik z Brodnicy.


  - W minioną sobotę jechałem ul. Wybickiego, do świateł na Sienkiewicza. Miałem zielone, w kierunku ul. Kościelnej. Tam mialem zamiar jechać.z lewej strony, pojawiły się aż cztery samochody, których kierowcy zamierzali skręca z Sienkiewicza w Kościelną. Byłem na prawie, bo mialem wolną drogę, zielone światło, a jednak musiałem przyhamować, bo inaczej doszłoby do kolizji. I druga rzecz, - skrzyżowanie ul. Kościelnej ze św. Jakuba. Kto wyjeżdża ze św. Jakuba ma pierwszeństwo, ponieważ obowiązuje zasada prawej ręki, skrzyżowanie jest równorzędne, a gość stoi i nie wie co robić. A nie był spoza Brodnicy. Może by tak policja bardziej zainteresowała się ruchem drogowym w naszym mieście..." .


  Prawdopodobnie w obu przypadkach mamy do czynienia z ludzką głupotą. Każdy kierowca musi mieć nawyk reagowania na sygnalizację świetlną, na znaki i na brak znaków. Jest bowiem wiele sytuacji na ulicach, gdy korki i niebezpieczeństwa tworzą się nie tylko w wyniku przebudowy dróg, awarii sygnalizacji, ale nieprzygotowania kierowców do jazdy. Wtedy lepiej zostawić samochód i przejść się do miasta piechotą.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 23 »