Wyrzucić z PiS i to natychmiast!

  Wyrzucić z PiS i to natychmiast!

  Bogumił Drogorób

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Za złamanie statutu PiS z szeregów tej partii usunięci mogą być działacze powiatu brodnickiego tej partii. Stosowne pismo w tej sprawie trafiło już do władz centralnych.

  Oświadczenie przyniósł nam do redakcji Paweł Jankiewicz, pełnomocnik PiS w powiecie brodnickim.


  "Oświadczam, że z powodu poważnego złamania przepisów Statutu PiS oraz rozporządzenia władz statutowych PiS złożyłem 27 listopada 2006 roku do władz partii Prawo i Sprawiedliwość wniosek o natychmiastowe wydalenie z partii Prawo i Sprawiedliwość niżej wymienionych osób: Marek Hildebrandt, Teresa Jakimiuk, Aleksandra Pudełko, Krzysztof Szymański, Marek Kaźmierkiewicz". Do tego podpis pełnomocnika.


  PiS, w osobach wymienionych w oświadczeniu, miało inicjatywę ułożenia - po zakładanych wygranych wyborach - sytuację personalną w magistracie jak i w starostwie, we władzach miasta i powiatu.


  Negocjacje w powiecie rozpoczęły się od rozmów z członkami SLD - Waldemaremęsickim i Wiesławem Borowskim (obaj już wyrzuceni z SLD). Za sprawą PiS starostą został wyrzucony przez lewicę Waldemar Gesicki, dotychczasowy starosta.


  Marek Kaźmierkiewicz przegrał natomiast walkę o magistrat i zgodził się zostać wicestarostą. Teresie Jakumiuk przypadło stanowisko wiceprzewodniczącej rady Powiatu, natomiast Marek Hildebrandt został przewodniczącym Rady Miejskiej.


  Wniosek o wyrzucenie z PiS Paweł Jankiewicz uzasadnia prosto: niesubordynacja, wchodzenie w układy z lewicą.


  - Długo rozpatrywaliśmy ten problem z posłem Zbonikowskim i taka jest nasza decyzja - mówi Paweł Jankiewicz. - Oni też swoich już wyrzucili - dodaje mając na myśli członków SLD.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »