Barwy narodowe

  (bd)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Za kilka dni 11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości, jedna z najważniejszych rocznic w historii naszego kraju.

  Z tej okazji burmistrz Brodnicy Wacław Derlicki apeluje do mieszkańców o oflagowanie biało-czerwonymi flagami swoje miejsca zamieszkania i pracy. Intencją tego apelu jest to, by uroczysty charakter święta został zaznaczony na terenie całego miasta, a nie tylko w jego centrum i na budynkach siedzib instytucji publicznych.


  - Proszę wszystkich brodniczan, administratorów osiedli i budynków, szefów firm działających w naszym mieście o oflagowanie swojego otoczenia. Prosty gest, jakim będzie wywieszenie flag narodowych będzie miarą naszego patriotyzmu. Będzie świadczyć o naszym szacunku do historii i dumie z Ojczyzny - apeluje burmistrz Brodnicy.


  Z podobnym w treści apelem wystąpiła Lidia Grabowska, burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego.


  - 11 listopada to dzień niezwykle znaczący w historii wolnej Ojczyzny, niepodległego kraju. Dajmy wyraz swojej wdzięczności tym, którzy w 1918 roku podnieśli nasz kraj, wyzwolili z zaborów - czytamy w apelu.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »