Nowy asfalt pod choinkę

  Nowy asfalt pod choinkę

  Paweł Kędzia [email protected]

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Drogowe garby uprzykrzają życie zarówno kierowcom, jak i pieszym. Najgorzej jest na widocznym skrzyżowaniu w okolicach Statoil. Wkrótce się to zm

  Drogowe garby uprzykrzają życie zarówno kierowcom, jak i pieszym. Najgorzej jest na widocznym skrzyżowaniu w okolicach Statoil. Wkrótce się to zmieni.

  Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu rozpocznie się odnowa nawierzchni brodnickiego odcinka krajowej "piętnastki" oraz przebudowa skrzyżowań ul. Wiejskiej i Zamkowej z Sądową.
  Drogowe garby uprzykrzają życie zarówno kierowcom, jak i pieszym. Najgorzej jest na widocznym skrzyżowaniu w okolicach Statoil. Wkrótce się to zm

  Drogowe garby uprzykrzają życie zarówno kierowcom, jak i pieszym. Najgorzej jest na widocznym skrzyżowaniu w okolicach Statoil. Wkrótce się to zmieni.

  Na ten rok Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy zaplanowała remont blisko 12 km krajowej "piętnastki", z czego


  1,6 km w Brodnicy


  Będzie to jedynie odnowa nawierzchni. Zakres robót nie obejmuje poboczy.


  Jednocześnie z modernizacją nawierzchni (od sądu przy ul. Sądowej do skrzyżowania Sikorskiego z Kolejową), gdzie inwestorem jest GDDKiA, drogowcy przebudują skrzyżowania ul. Wiejskiej i Zamkowej z Sądową, za co zapłaci miasto.


  Ponadto na przystankach autobusowych przy ul. Kolejowej (w pobliżu lecznicy) i Sądowej (naprzeciw sądu) powstaną zatoczki autobusowe z wiatami.


  Inwestycje, warte łącznie ok. 5 mln złotych, miały ruszyć jeszcze w sierpniu, ale


  dopiero we wrześniu rozstrzygnięto przetarg


  Najlepszą ofertę przedstawiło brodnickie Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane.


  - Mam nadzieję, że do końca tygodnia załatwimy wszystkie formalności i przekażemy place budowy. Wówczas wykonawca będzie mógł przystąpić do pracy. Wiem, że Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane już się przygotowuje - mówi Waldemar Nicpoń, kierownik toruńskiego oddziału GDDKiA.


  Termin na realizację inwestycji wynosi dwa miesiące.


  Jan Kopiczyński, szef PDB, przyznaje, że to termin raczej nierealny.


  - Generalna Dyrekcja dosyć późno rozstrzygnęła przetarg - mówi. - Terminy przewidują, że prace powinny zakończyć się w połowie grudnia, więc wszystko zależy od pogody. Niektórych robót nie można przeprowadzić przy niskich temperaturach.


  Jeśli zima będzie łaskawa


  to może zmieścimy się w terminie. A na pewno większość prac, w tym przebudowę skrzyżowań, wykonamy do końca roku - zapewnia nasz rozmówca.


  W tym czasie nie będzie objazdów. Zbigniew Glonek, zastępca dyrektora bydgoskiego oddziału GDDKiA, przy okazji jednej z publikacji o modernizacji brodnickiego odcinka "piętnastki" tłumaczył, że zarządcy dróg, gdzie przebiegają objazdy, domagają się odszkodowań za niszczenie nawierzchni. Wówczas koszty inwestycji rosną o połowę.


  ***


  Można gratulować wykonawcy za wygranie ptrzetargu i - mamy nadzieję - wykonanie dobrej roboty. I współczuć - gdy spotka się z żywiołem ludzi i motoryzacji 1 listopada, dzień wcześniej i dzień później


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 18 »