Na zimę w Norwegii?

  Na zimę w Norwegii?

  Bogumił Drogorób

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Rowerzysta, turysta z Mszanowa - Rafał Kitowski - który wyruszył w maju trasą skandynawską jesienią miał finiszować w kraju.

  Jesień, choć letnia i słoneczna, a Rafała nie widać. Przypomnijmy, ze wyruszył trasą zaplanowaną wiele miesięcy temu - przez Wilno, Rygę, Tallin, Helsinki, Rovaniemi, północną Norwegię, Trondheim (miejscowość znana z konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich). Podziwiał wybrzeże fiordów, dotarł wreszcie do Oslo.


  Co dalej? Ostatnią informację otrzymaliśmy od mamy Rafała Kitowskiego.


  - Jest w Oslo i mówił, że chce zostać, nawet przez zimę. Nie jest to dla mnie tak ciekawe, ale cóż, jest dorosły i wie co robi.


  Rafał, gdy rozmawialiśmy długo przed wyjazdem, miał pewne plany, ale nie do końca chciał się z nimi zdradzać. Zdaje się, że postanowił sprawdzić jak rzeczy się mają na miejscu, zanim zadecydował o pozostaniu w Oslo kilka miesięcy.


  Gdy kreśliliśmy powrotną trasę, gdy sądziłem, że będzie wiodła choćby przez Kopenhagę, był nieco tajemniczy. Cóż - nie czynimy z tego żadnego zarzutu. Wolny świat, wolny człowiek, wolne jego decyzje.


  Nadal podziwiamy go jako wytrwałego rowerzystę, turystę, miłośnika dalekich podróży. Świat przed nim stoi otworem i tylko jego rzeczą jest jak się w nim znajdzie. Na pewno da sobie radę - tak samo jak podczas trudnej eskapady na południe Europy.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »