Konsul Peru nie smakował

  Konsul Peru nie smakował

  (bd)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Kartoflane święto zgromadziło w słoneczny dzień wielu mieszkańców Kurzętnika i gości z bliska i daleka. Nie przyjechał tylko konsul Peru w Polsce.

  Impreza organizowana przez Centrum Kultury była jedną z form promocji potraw kartoflanych, choć kartofel w czystej formie był głównym bohaterem tego wydarzenia.


  Impreza nie zamknęła się wyłącznie do kartofli i kartoflanki, była także wystawa ogrodnicza wraz z kiermaszem, występy artystyczne miejscowych zespołów wokalnych i tanecznych, przede wszystkim degustacja ziemniaka. Największe wzięcie miały kluchy kartoflane i placki smażone, o pieczonym w ognisku ziemniaku nie wspominając.


  Przy okazji, po analizie gminnych gospodarstw wyróżniono dzieło na kartoflanym polu należące do Arkadiusza Kamińskiego. Otrzymał puchar i dyplom.


  Natomiast laureatami pozostałych konkursów zostali: Wioletta Ulinska z Krzemieniewa za największy ziemniak - 0,76 kg, Joasia Widzigowska z Brzozia Lubawskiego - za najdziwniejszy kształt ziemniaka, Małgorzata Bonisławska z Kurzętnika - za najsmaczniejsze kluski kartoflane, Małgorzata Wardowska z Kurzętnika - za najdłuższą obierkę, Anna Widzigowska z Brzozia Lubawskiego - za zbieranie ziemniaków oraz Ewa Kozłowska z Kurzętnika - za rzeźbę w ziemniaku.


  Wspaniałych potraw nie spróbował, niestety, konsul honorowy Paru (ojczyzna ziemniaka) w Polsce - dr Stanisław Rakowicz, który przesłał uczestnikom imprezy specjalne pozdrowienia i gratulacje.


  - Kartofle to nasza specjalność - podsumował kartoflany piknik Ryszard Krzemieniewski, jeden z organizatorów imprezy.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 27 »