Jest taki układ

  Bogumił Drogorób

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Po rządowym kryzysie, wyjściu z koalicji Samoobrony, chcieliśmy poznać jak to się przełoży na lokalną, brodnicką koalicję.
  Paweł Jankiewicz z Górzna, inicjator utworzenia bloku wyborczego, przedstawia treść wstepnego porozumienia

  Paweł Jankiewicz z Górzna, inicjator utworzenia bloku wyborczego, przedstawia treść wstepnego porozumienia

  Przypomnijmy - 18 września br. lokalne partie PiS, Samoobrony, LPR a także Wspólnota Samorządowa podpisały porozumienie o blokowaniu list wyborczych, zgodnie z nowa ordynacją.


  Działacze PiS - Paweł Jankie-wicz i Antoni Śmiecikowski - zauważyli, iż jest to data - 18 września 2006 - która przejdzie do historii, jako niezwykle ważna dla miasta i regionu.


  Kilka dni później na szczebli centralnym koalicja rozpadła się, a - jak wieść niesie - niektórzy posłowie Samoobrony wpadają pod skrzydła PiS.


  Paweł Jankiewicz, poproszony na gorąco o komentarz do wydarzeń z 21 września br. uznał, ze nie ma sprawy.


  - U nas Samoobrona już dawno się podzieliła. Pan Czepek ze Zbiczna to jedno, a panowie Nowakowski i Fąfara to drugie. Damy sobie radę. W ogóle jest to porozumienie wstępne - Paweł Jankiewicz przypomniał jednocześnie, iż jest twórcą tego układu, o czym zapomnieliśmy napisać po poniedziałkowy spotkaniu nowej, lokalnej koalicji. Dodajmy też, że swego czasu był burmistrzem Górzna.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 18 »