Wiejskie skorupy jeszcze stoją

  Wiejskie skorupy jeszcze stoją

  (pak)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Remont bloków rozpocznie się najprawdopodobniej w tym roku.

  Na kuponach prawyborów z "Pomorską" niektórzy Czytelnicy od nowego burmistrza Jabłonowa Pomorskiego domagają się zagospodarowania zrujnowanych bloków we wsi Mileszewy.


  Tymczasem obiekty nie są już własnością gminy. W grudniu ubiegłego roku, o czym pisaliśmy, samorząd sprzedał zapuszczone bloki prywatnemu inwestorowi.


  Za 180 tys. zł netto zrujnowane zabudowania kupił Jan Ałnowski, mieszkaniec Gdyni. Nowy właściciel przebywa obecnie w USA.


  W Polsce zagości najprawdopodobniej jesienią tego roku.


  Prace adaptacyjne, na cele mieszkaniowe, według zapowiedzi Teresy Metenii, ówczesnej pełnomocniczki nowego właściciela, mogły ruszyć już w marcu.


  Tymczasem zrujnowane bloki nadal straszą.


  - Z tego co wiem, to jeszcze jesienią tego roku rozpoczną się prace przy stolarce - mówi Jędrzej Kucharski, zastępca burmistrza Jabłonowa Pomorskiego. - Trudno powiedzieć kiedy zakończy się adaptacja, bo to zależy od nowego właściciela - dodaje.


  Jednocześnie nadal nie wiadomo czy pieniądze ze sprzedaży obiektów gmina musi oddać Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa. Tak miałoby się stać gdyby przeznaczenie bloków na cele mieszkaniowe uległo zmianie. Teoretycznie nadal powstaną tam mieszkania, ale pierwotnie lokale miało tworzyć jabłonowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 18 »