Darmowe badania

  (kat)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  12 września w Brodnickim Domu Kultury odbędzie się "Popołudnie dla zdrowia". Już dziś można telefonicznie zapisać się na niektóre badania.

  Pomiar wagi, badanie poziomu cukru we krwi, ciśnienia krwi, mammografia i badanie cytologiczne - to tylko część oferty przygotowanej przez Stowarzyszenie "Od Nowa" i brodnickie koło Polskiego Związku Diabetyków oraz pełnomocnik burmistrza ds. Osób Niepełnosprawnych.


  "Popołudnie dla zdrowia" odbędzie się we wtorek 12 września. Osoby z rodzin, w których wystąpiły zachorowania na nowotwory mają niepowtarzalną okazję sprawdzenia swojego stanu zdrowia. Tego dnia należy mieć przy sobie skierowanie od lekarza rodzinnego do Poradni Genetycznej z prośbą o poradę. Z badań będzie mogło skorzystać 100 osób. Żeby badania przebiegały sprawnie można już od dziś zgłosić się telefonicznie (tel. 604-148-143 lub 0-56 498-61-27). Zgłoszenia przyjmowane będą od godziny 10.00 do 18.00.


  Tego dnia porad udzielać będzie także diabetyk, a na stoiskach ze zdrową żywnością zaprezentowane zostaną produkty z ekologicznych upraw.

  Bardzo ciekawą propozycją przygotowaną przez organizatorów jest możliwość skorzystania z bezpłatnych onkologicznych konsultacji genetycznych. Konsultacje prowadzić będą specjaliści z Poradni Genetyki Nowotworów w Toruniu


  Popołudnie dla zdrowia zakończy prelekcja dr. Chudańskiego na temat profilaktyki i etiologii występowania żylaków podudzi jako jednej z chorób cywilizacyjnych.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 18 »