Ciastka i napoje - byle z miodem!

  Ciastka i napoje - byle z miodem!

  (kat)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Niedawno pisaliśmy o możliwości promowania Pojezierza Brodnickiego w specjalny - kulinarny sposób. By smakiem zapaść w pamięci turystów. Mamy już pierwszy odzew. Starosta brodnicki ogłasza konkurs na najsmaczniejsze miodowniki!

  Jak głosi legenda, brodniczanie słynęli z produkcji miodowników już w czasach średniowiecza. Dlaczego zatem nie wrócić do tradycji i produkcji tego z czego już w odległych czasach słynęliśmy? - Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie na "Brodnickie miodowniki". Mio-downiki mogą być regionalnym rarytasem, który smakiem i zapachem miodu będzie przyciągać turystów i przypominać im powiat brodnicki. Nazwę miodownik, będziemy traktować bardzo szeroko: od słodkich ciast, pieczonych na bazie miodu, przez napoje i inne kulinarne cuda wyczarowane przez gospodynie - mówi starosta Waldemar Gęsicki.


  Kto ma ciekawy pomysł już powinien zabrać się za próby pieczenia, a może gotowania? Najsmaczniejszy przepis wystarczy spisać na kartce i wraz imieniem, nazwiskiem, adresem i telefonem kontaktowym autora przesłać do końca września pod adresem: Starostwo Powiatowe w Brod-nicy (87-300), ul. Kamionka 18.


  Już w październiku najciekawsze przepisy zostaną wypróbowane podczas degustacji. Autorzy najsmaczniejszych miodowych rarytasów otrzymają nagrody. Dodatkowym wyróżnieniem będzie prezentacja danego miodownika jako specjału Pojezierza podczas wystaw i targów. Znajdzie się dla niej również miejsce w publikacjach poświęconych Brodnicy.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »