Remont "krajówki"

  Remont "krajówki"

  Paweł Kędzia

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wspólny przetarg Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z Urzędem Miejskim na modernizację brodnickiego odcinka krajowej "piętnastki" rozstrzygnie się na początku września.

  GDDKiA zaplanowała na ten rok odnowę nawierzchni 1,6 km odcinka "piętnastki", która przebiega ulicami: Sądową, Kolejową i Sikorskiego. Natomiast miasto, kosztem ok. 500 tys. zł, postanowiło wybudować tzw. prawoskręty na ul. Wiejskiej i Zamkowej.


  Przetarg na oba zadania jest organizowany wspólnie, ale obie strony płacą wykonawcy oddzielnie.


  Zdzisław Glonek, zastępca dyrektora bydgoskiego oddziału GDDKiA, nie potrafi powiedzieć szacowanej wartości bydgoskiej części inwestycji.


  Przetarg zostanie ogłoszony w najbliższym czasie, natomiast rozstrzygnięcie nastąpi na początku września.


  Nie wiadomo dlaczego Dyrekcja przesunęła przetarg na realizację inwestycji. Przypomnijmy, że odnowa nawierzchni miała się rozpocząć w połowie sierpnia.


  Remont nawierzchni obejmie ul. Sądową (od Statoil) do skrzyżowania Kolejowej z Sikorskiego. Natomiast z 500 tys. zł miasto sfinansuje budowę prawoskrętów oraz postawienie wiat autobusowych na przystankach przy Sądowej (naprzeciw Sądu) i Kolejowej (w pobliżu lecznicy).


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »