Uwaga! Nadciągają wojska Jagiełły!

  Uwaga! Nadciągają wojska Jagiełły!

  (kat)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Do Kurzętnika rycerze Jagiełły dotrą już w najbliższą niedzielę - 27 sierpnia. Będzie słychać szczęk mieczy, chrobot zbroi i na pewno... stukot kufli.
  Ostatnio wojska pokazały się w Foluszku, terez czas podbić Kurzętnik

  Ostatnio wojska pokazały się w Foluszku, terez czas podbić Kurzętnik ©Katarzyna Pankiewicz

  Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kurzętnik oraz Gminne Centrum Kultury w Kurzętniku zaprasza na inscenizację wydarzeń historycznych z 1410 roku związanych z pobytem wojsk Jagiełły pod Kurzętnikiem.


  Impreza rozpocznie się o godz. 16.00 inscenizacją bitwy. Ponadto w programie: misja rycerza Piotra Korzboka, pokazy walk, gry i zabawy rycerskie oraz występy trupy teatralnej WENA z Nowego Miasta Lubaw-skiego.


  Przez cały czas czynne będą ciekawe stoiska rzemiosł dawnych. Będzie można spróbować smacznej żywności ekologicznej. Wszyscy uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w biesiadzie rycerskiej przy pieczeniu mięsiwa na ognisku. Karczma "pod Kogutem" zapewni staropolskie jadło i napitki.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 18 »