Kara za spóźnienie

  Kara za spóźnienie

  (pak)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Pewien Czytelnik wykupił bilet parkingowy ale w mieście zeszło mu dłużej niż planował. Za dodatkowy czas postoju musiał zapłacić 20 złotych.

  - Zaparkowałem auto na ulicy Kamionka - relacjonuje Czytelnik.


  - W jednym z urządzeń wrzuciłem dwa złote, ale nie otrzymałem biletu. Nie chciałem ryzykować straty kolejnych pieniędzy, więc znalazłem inny parkomat. Trochę było przy tym biegania - irytuje się. - Zostawiłem bilet za szybą ale jak to w życiu bywa nie wszystko da się załatwić w zaplanowanym czasie. Spóźniłem się pół godziny. Gdy wróciłem do auta za wycieraczką zastałem stwierdzenie nieuiszczenia opłaty parkingowej. Odkryłem też zarysowany zderzak, bo na ulicy Kamionka jest ciasno z powodu przeznaczenia połowy jezdni na parking. Drugą połową przeciskają się auta w obie strony. Zdenerwowany pomyślałem, że pojadę do Biura Strefy Płatnego Parkowania i dopłacę za przekroczony czas postoju. Kiedyś miałem taki przypadek w Olsztynie. Dopłaciłem złotówkę i było po sprawie. Tymczasem w Brodnicy chcę płacić, a tu pan mi mówi, że nie złotówkę czy dwie ale dwadzieścia złotych! - denerwuje się Czytelnik. - Paranoja!


  Dorota Fanslau z Biura Strefy Płatnego Parkowania wyjaśnia, że po otrzymaniu stwierdzenia braku opłaty parkingowej kierowcy mają dziesięć minut na wykupienie biletu. Jeśli zdążą, to kara zostaje anulowana. W przeciwnym przypadku zmotoryzowani muszą zapłacić 20 złotych.


  Przy tej okazji przypominamy o darmowych parkingach: przy Pałacu Anny Wazówny oraz Brodnickim Domu Kultury.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 18 »