Foluszek zdobyty!

  Tekst i fot. Katarzyna Pankiewicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Tłumy przybyły w sobotnie popołudnie do rycerskiego grodu nad jeziorem Popek. Zabawa zakończyła się długo po północy. Nikt nie chciał wracać do domu.
  Nieposłuszni goście musieli zostać poddani karze. Tortury - zakucie w dyby i łaskotanie natychmiast pomagało. Ukarani byli grzeczni do samego koń

  Nieposłuszni goście musieli zostać poddani karze. Tortury - zakucie w dyby i łaskotanie natychmiast pomagało. Ukarani byli grzeczni do samego końca.

  Żadna z dotychczasowych - wakacyjnych - imprez w regionie nie zgromadziła tylu gości. Do Foluszka zjechali mieszkańcy całego regionu, województwa, różnych zakątków Polski, byli też goście ... z Afryki.


  Zabawa rozpoczęła się o godz. 14.00. Były konkursy, turnieje, pokazy walk rycerskich, występy zespołów i nauka tańca irlandzkiego. Przystąpiło do niej kilkudziesięciu uczestników. Tańczyli tak, że aż się kurzyło. Po chwili roztańczył się niemal cały gród. Kilka minut po północy rozpoczęło się widowisko "Oblężenie grodu". Wszyscy wylegli przed drewnianą budowlę rodem z Średniowiecza i przyglądali się potyczkom dwóch rycerskich drużyn. Szczęk mieczy, tarcz i chrobot zbroi mieszał się z odgłosami wystrzału z armat. Na szczęście nikt nie poległ... Kto nie był niech żałuje i już zaplanuje sobie udział w przyszłorocznych Medievaliach.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »