Co może bezrobotny

  Co może bezrobotny

  (kat)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Powiatowe Urzędy Pracy w Brodnicy i Nowym Mieście Lubawskim co tydzień za pośrednictwem "Pomorskiej" prezentują aktualne oferty pracy. Co jednak z tymi, którzy nie mają odpowiedniego przygotowania do podjęcia proponowanych zajęć?

  Fryzjer, murarz, mechanik - żeby rozpocząć pracę w takim fachu trzeba odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim wyszkolenia i chociaż krótkiego stażu o doświadczeniu nie wspominając. Tego typu ofert pracy nigdy nie brakuje. Niestety chętnych nie ma aż tak wielu. Nie ma bo albo fachowców brakuje, albo wolą szukać pracy za granicą. Osoby bezrobotne, którym brakuje doświadczenia i nie bardzo wiedzą jaką pracę chciałyby podjąć mogą skorzystać z ofert szkoleń i kursów organizowanych przez pośredniaki.


  Osoby bezrobotne mogą wybrać jeden z kilku proponowanych przez brodnicki PUP. Co najważniejsze kursy i szkolenia są bezpłatne.


  Pierwszą propozycją jest szkolenie w zakresie - pracownik magazynowy z obsługą wózków widłowych. Kandydat powinien spełniać kilka warunków: wiek poniżej 25 lat, bezrobotny nie dłużej niż 24 miesiące, brak przeciwwskazań zdrowotnych do odbycia szkolenia.


  Możliwy jest również udział w szkoleniu - spawanie w osłonie CO2 metodą MAG. Wymagania: wiek powyżej 25 lat, bezrobotny nie dłużej niż 24 miesiące.


  Powiatowy Urząd Pracy w Brodnicy prowadzi ponadto nabór na szkolenie "Promocja przedsiębiorczości". Celem programu jest pomoc merytoryczna i finansowa dla osób bezrobotnych do 25 roku życia, zarejestrowanych w PUP w Brodnicy nie dłużej niż 24 miesiące, które myślą o założeniu własnej firmy.


  Szczegółowe informacje i składanie wniosków na to szkolenie odbywa się w pok. nr 17 - I piętro. Informacje można uzyskać dzwoniąc pod nr telefonu (0-56) 498-49-03 lub (0-56) 697-06-81. O pozostałe kursy można pytać w dziale pośrednictwa pracy, który mieści się w pok. nr 10 PUP w Brodnicy. Można również dzwonić pod numer tel. (0-56) 697-06-81 lub (0-56) 697-06-61.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 18 »