Zasiłki rodzinne z dużym poślizgiem

  Zasiłki rodzinne z dużym poślizgiem

  Bogumił Drogorób

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Biednemu zawsze wiatr w oczy

  Biednemu zawsze wiatr w oczy ©Paweł Kędzia

  Bubel prawny wysmażył Sejm, a tłumaczyć się muszą gminy, pracownicy ośrodków pomocy społecznej.
  Biednemu zawsze wiatr w oczy

  Biednemu zawsze wiatr w oczy ©Paweł Kędzia

  Na ślad prawnego bubla natrafiła "Gazeta Prawna". Jej zdaniem, w wyniku nieprzemyślanej decyzji posłów z grudnia ub. r. gdy uchwalono becikowe, wyższy dodatek po urodzeniu dziecka obniżono kryterium dochodowe dla rolników ubiegających się o pomoc w postaci zasiłków. Obecnie GOPS-y i MOPS-y przyjmują wnioski o świadczenia na nowy okres zasiłkowy. Wypłata powinna rozpocząć się od września br. Ale będzie problem, ponieważ prezes GUS dopiero pod koniec października ogłosi jaki jest dochód z 1 ha, który gminy mają brać pod uwagę, przyznając prawo do świadczeń.


  - Jesteśmy w kłopocie - mówi Krystyna Ciesielska, szefowa GOPS w Bobrowie. - W zeszłym roku złożono pięćset wniosków, tyle samo spodziewamy się teraz. Cóż, będziemy płacić z poślizgiem. Przeglądamy codziennie strony internetowe, szukając jakichś informacji.ma.


  Nieco bardziej optymistycznie wypowiada się Ewelina Tuchalska z gminy nowomiejskiej. Posłowie, ponoć, pracują nad nowelizacją ustawy. Miałby tam być zapis o terminie 31 sierpnia dla prezesa GUS. Najpierw jednak Sejm musi zmiany w ustawie przyjąć, tylko czy koalicja rządząca uzna, iż jest to ważna sprawa?


  W naszym regionie dotyczyć będzie ok. 20 000 rodzin.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 18 »