Byle do wiosny, czyli do (późnej) jesieni?

  Byle do wiosny, czyli do (późnej) jesieni?

  Bogumił Drogorób

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Operator Jan Wiśniewski, na linii technologicznej własności WASIAK.

  Operator Jan Wiśniewski, na linii technologicznej własności WASIAK. ©Archiwum

  Prywatyzować można rozmaicie, szybko, sprawnie, z pewną znajomością tematu, można też ciągnąć temat jak linę na festynie.
  Operator Jan Wiśniewski, na linii technologicznej własności WASIAK.

  Operator Jan Wiśniewski, na linii technologicznej własności WASIAK. ©Archiwum

  O prywatyzacji "Polmo" słyszymy od wielu lat. Staramy się informować brodniczan na bieżąco co słychać w jednej z największych fabryk w mieście. Do tej pory w "Polmo" pracuje - jeżeli nie ktoś z rodziny - to przynajmniej znajomy każdego brodniczanina.


  Do nie tak odległej przeszłości nie będziemy wracać, choćby do faktu pojawienia się na giełdzie ofert postaci Jana Kulczyka i jego korporacji. Ta postać mignęła tylko.


  Podobnie jak przedsiębiorcy ze Szwajcarii, którzy poruszali się po Polsce helikopterem i z nieba też spłynęli nad Drwęcę. Ich pobyt zapowiadany z pewnymi nadziejami, nie przyniósł efektów.


  "Polmo" zaczęło szukać też, niezależnie od właściciela, jakim jest Skarbństwa. W ten sposób związano się z firmą niemiecką WASIAKPolakiem z niemieckim paszportem. Rozpoczęło się od drobnych zle ceń, aż po wstawienie wysokiej klasy maszyn z logo WASIAK GmbH i zleceniami na rynek niemiecki, europejski. Produkcja - elementy do naczep samochodowych.


  Zimą Ministerstwo Skarbu Państwa deklarowało, że wybierze jedną z dwóch ofert - LPGGdańsk i Wasiak GmbH w ciągu kilku tygodni, potem kilkunastu. Nadeszła wiosna i - jak należy sądzić - nikt już się nie przejmować brodnickim "Polmo". W końcu rząd miał ważniejsze sprawy. A dziś?łupie pytanie - dziś ma jeszcze bardziej ważne. Po urlopie? Możliwe, ale szybko okaże się, że są wybory samorządowe, więc może po wyborach...

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 18 »