Miasto przyjazne środowisku

  Miasto przyjazne środowisku

  (bd)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Brodnica po raz drugi otrzymała wyróżnienie w Narodowym Konkursie Ekologicznym "Przyjaźni środowisku" w kategorii "Samorząd Przyjazny Środowisku".

  Konkurs organizowany jest od ośmiu lat przez Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent RP. Wacław Derlicki, burmistrz, wyróżnienie dla miasta otrzymał z rąk prezydenta Lecha Kaczyńskiego podczas uroczystego spotkania w Pałacu Prezydenckim.


  Idea konkursu opiera się na założeniu, że promowanie obywatelskich postaw proekologicznych ma równie fundamentalne znaczenie jak wdrażanie przyjaznych środowisku technologii. Dlatego w konkursie oceniano zarówno innowacyjne projekty dotyczące rozwiązań technicznych i inwestycji w dziedzinie ochrony środowiska, jak i przedsięwzięcia z zakresu edukacji ekologicznej.


  Konkurs z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę samorządów, przedsiębiorstw, placówek edukacyjnych oraz organizacji pozarządowych. Podstawowym celem konkursu jest popularyzacja inwestycji i działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »