Nikt nie jest niezastąpiony

  Nikt nie jest niezastąpiony

  Katarzyna Pankiewicz Paweł Kędzia

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Lato, wakacje to czas laby nie tylko dla dzieci i młodzieży. Chwilę oddechu muszą mieć również urzędnicy.

  Wiele osób - nie mających szans na urlopowanie właśnie w wakacje decyduje się pozałatwiać urzędowe sprawy. Sprawdziliśmy czy takie osoby będą miały z kim rozmawiać w upalne dni w urzędach regionu.


  - Urlopy nie mogą zakłócać pracy


  urzędników - zapewnia Jędrzej Kucharski, zastępca burmistrza Jabłonowa Pomorskiego. Czy jakieś stanowisko może być w okresie wakacyjnym nieobsadzone przez jakiś czas? - Nie ma takiej opcji! Poza burmistrzem nie ma w urzędzie osób niezastąpionych - kwituje.


  W nowomiejskim urzędzie wszystko działa jak w zegarku.


  - Urlopy są zawsze wcześniej planowane. I każde zastępstwo jest zabezpieczone - mówi Lidia Grabowska, burmistrz. - Urlop trzeba wykorzystać, a wiadomo, że każdy chce wykorzystać go najchętniej latem. Jednak w związku z tym nie ma problemu z zastępstwami. Jeśli trzeba pracownik wykonuje i swoje obowiązki i kogoś kto jest w danym czasie na urlopie. Urząd funkcjonuje zatem normalnie - dodaje.


  A kiedy odpocznie głowa miasta?


  - W sierpniu. Oby pogoda dopisała.


  - Harmonogram urlopów planowany jest na początku roku - mówi Zdzisława Marciniak, pełnomocnik miasta do spraw informacji. - Dla urzędu nie ma wakacji. Dlatego urlopy są tak planowane, żeby w wydziałach znajdowała się odpowiednia liczba urzędników, żeby nie paraliżować pracy - zapewnia.


  W Urzędzie Gminy Bartniczka w poszczególnych wydziałach pracuje przeważnie pod dwóch pracowników. - Urlopy układane są tak, że w biurach zawsze przyjmuje przynajmniej jeden z urzędników. Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby jakieś stanowisko było nieobsadzone - tłumaczy wójt Wiesław Biegański.


  Podobnie w Urzędzie Gminy w Świedziebni nie ma utrudnień w związku z sezonem urlopowym. Wszystkie stanowiska są obsadzone. - Nie ma żadnych trudności, interesanci bez problemów załatwią każdą sprawę - zapewnia wójt Zbigniew Gontarski.


  Podobnie jak pozostali samorządowcy nie planuje długiego urlopu. - Jedynie kilka dni - mówi.


  W Urzędzie Gminy w Bobrowie dopiero rusza sezon urlopowy. - Jest taka zasada, że na urlop idzie co druga osoba, tak by przynajmniej połowa pracowników była na miejscu - mówi Ewa Ulicz, sekretarz gminy. - Mamy obecnie tyle pracy, że


  pracownicy biorą zazwyczaj po kilka dni wolnych


  Rzadko zdarza się, że są to pełne dwa tygodnie - dodaje. - Petenci nie muszą się obawiać, że nie załatwią sprawy przez czyjąś nieobecność. No chyba, że ktoś nagle zachoruje, ale to już inna kwestia.


  Wniosek z tego taki, że każdy klient, który w wakacje zgłosi się do urzędu będzie mógł o ile nie od ręki załatwić swoją sprawę, to przynajmniej będzie miał ją komu przedstawić.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »